Literatuuroverzicht 49 kadaster (vanwege het hoge peil en zijn bijzondere juridische grond slagen), en enkele andere West-Europese kadasters. De commissie vindt de resultaten van het onderzoek voor het Neder landse kadaster zeer bevredigend en met name wat de kosten betreft, slaat ons kadaster een zeer goed figuur. Bij de discussies in de Tweede Kamer van de Staten-Generaal is toch immers de economische kant van de zaak zeer belangrijk geacht. Verder zijn de binnenlandse organisaties op landmeetkundig gebied bestudeerd. Deze voorstudies zullen als bijlage van het rapport worden gepubli ceerd, want ze hebben hun waarde voor verdere studie. De commissie is nu zover, dat de voorstudies gereed zijn en de diverse besprekingen zijn gehouden. Ze is nu bezig aan de eindconclu sies en hoopt, dat het rapport tegen het einde van het jaar gereed zal zijn. De voorzitter dankt de heer Greve voor zijn mededelingen en zegt nog nieuwsgieriger te zijn geworden. i. Voordracht van de heer H. C. Hartman over „Het Kadaster en de moderne reprografie". Zie elders in deze aflevering. De voorzitter dankt de spreker voor zijn voordracht; aan het eind van de vergadering worden de tentoongestelde apparaten en repro ducties bekeken. Bespreking tijd en plaats van de volgende algemene vergadering. De voorzitter vraagt of de vergadering er mee kan instemmen, dat dit punt aan het Bestuur wordt overgelaten. De heer Meindersma (afd. 's-Gravenhage) geeft het Bestuur in overweging in 1953 te vergaderen in het Oosten van het land, bv. in Zwolle, Apeldoorn, Eindhoven of 's-Hertogenbosch. Vooral Apeldoorn wordt aanbevolen. k. Rondvraag. Geen belangstelling. Sluiting. De voorzitter brengt dank aan allen voor hun opkomst en hun mede werking aan de vlotte afwerking van de agenda en in het bijzonder ook aan hen die aan de discussies hebben deelgenomen. De Secretaris, W. J. Hemmes P. Wijdenes. Vlakke meetkunde voor voortgezette studie. 303 blz., 341 fig., 26 werkstukken, 65 voorbeelden, 16 X 24 cm. P. Noord- hoff N.V., Groningen-Djakarta, 1952. Prijs ing. 13.00, geb. 14.50. Het leerboek voor vlakke meetkunde, „Molenbroek", stelt hoge eisen aan de bestudeerders. Daarom is de heer P. Wijdenes er toe over gegaan een wat eenvoudiger studieboek samen te stellen. Dit resultaat is niet uitsluitend verkregen door schrappen uit „Molenbroek". Twee hoofdstukken, Evenredigheid van lijnen en Gelijkvormigheid, zijn ge heel opnieuw bewerkt. Deze stof is op veel doeltreffender wijze be handeld, de verhoudingen van lijnstukken worden nu gegeven in de vorm p-.q kp-.kq. Dit geeft een bondiger bewijsvoering. In de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 51