51 In memoriam C. H. B. de Korver minuten van het ene soort vraagstukken naar het andere worden over geschakeld en bewerkingen die met de meeste vroegere machines in duizendsten van seconden geschiedden, voltrekken zich duizend maal zo snel. De afmeting kon worden gereduceerd o.a. door het aantal electronen- buizen tot een minimum te beperken. De bekende Eniac heeft er b.v. 18000, de Maniac slechts 3000. De Ingenieur, 21-11-1952 Toen de Redactie van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde mij verzocht een artikeltje ter nagedachtenis van de ex- ingenieur-verificateur van het kadaster C. H. B. de Korver te schrijven, heb ik, als zijn oudste kadastrale vriend, die tot zijn ontslag in doorlopend contact met hem heeft gestaan, gemeend dit verzoek te moeten inwilligen. Ik leerde De Korver kennen in Aalsmeer, waar wij beiden met wijlen J. H. Smeets, het vroegere hoofd van bureau te Rotterdam, onder leiding van de landmeter C. J. Colpa belast waren met de hermeting van een ge deelte van de genoemde gemeente. De Korver en ik deelden daar dezelfde zitkamer, zodat wij spoedig intieme vrienden waren. Toen beschikte hij reeds over een uitstekende gave van het woord, met het gevolg, dat, als er moeilijkheden waren, hij steeds de kastanjes uit het vuur moest halen. Na aflegging van het landmetersexamen scheidden spoedig onze wegen, maar de schriftelijke vriendschap is steeds blijven bestaan, ook na zijn verkiezing tot secretaris der Centrale van Hogere Rijksambte naren. Ik zal hier niet ingaan op de uitstekende wijze waarop hij deze functie heeft vervuld. Dit is trouwens reeds geschied bij zijn begra fenis door de heer A. F. Boersema, hoofdinspecteur van 's Rijks Be lastingen en voorzitter van de reeds genoemde Centrale. In 1913 werd De Korver gekozen tot secretaris van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, in welke hoedanigheid hij geduren de een reeks van jaren met kracht zowel voor de belangen van het vak als voor die van zijn ambtgenoten is opgetreden. Later is het vooral aan zijn invloed en doorzettingsvermogen te danken geweest, dat een cursus voor opleiding van landmeters aan de Landbouwhoge school te Wageningen werd ingesteld. Dit is zeker het begin geweest van de verhoging van het aanzien van het vak. Nadat De Korver in 1922 benoemd was tot ingenieur-verificateur, zag hij onmiddellijk het voordeel in van het gebruik van auto's te velde en wist hij te bereiken, dat aan de landmeters die van een eigen auto gebruik maakten voor de velddienst, een vergoeding werd toegekend.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 53