172 IN MEMORIAM P. VERHAGE P. Verhage werd op 30 Juli 1888 ge boren te Kruiningen. Na de H.B.S. doorlopen te hebben, was hij eerst twee jaar werkzaam bij het Ministerie van Justitie. Op 1 November 1910 begon hij zijn kadastrale loopbaan als adspirant- landmeter, waarna hij op 1 Augustus 1914 werd aangesteld als landmeter te Middelburg, welke standplaats hij zijn ge hele ambtsperiode is trouw gebleven. Helaas heb ik hem slechts korte tijd ge kend. Toen ik in Augustus 1948 in Mid delburg kwam, leed Verhage al aan een kwaal, die ongeneeslijk bleek te zijn. De doktoren verboden hem zijn werk nog langer te blijven doen. Hij wist echter ge daan te krijgen, dat hij zijn arbeid op kantoor, al was het dan niet de gehele dag, mocht voortzetten. Dat hij de buitendienst vaarwel moest zeggen, was voor hem een grote teleurstelling. Zijn werk was alles voor hem en tot de laatste dag waren zijn gedachten bij zijn werk, dat hij zo lief had. Nog korte tijd geleden vertelde hij mij, dat 1953 zijn moeilijkste jaar was, omdat hij in dat jaar met pensioen zou gaan. Helaas heeft hij niet meer van de welverdiende rust mogen genieten, die hij al zo lang nodig had, maar niet wilde nemenop 18 Februari j.l. is hij overleden. Door zijn gelijkmatig humeur en rustig karakter was het een genoe gen met of onder hem te mogen werken, terwijl hij door zijn plichts betrachting en verantwoordelijkheidsgevoel een voorbeeld was voor een ieder. Voor zijn vrouw en beide dochters moge het een troost zijn, dat zijn heengaan niet alleen een verlies voor hen is, maar voor allen die hem hebben gekend. R. S. Terpstra Nederlandse Landmeetkundige Federatie 13e Congres 11 en 12 Juni 1953, Laboratorium voor Landmeet kunde te Wageningen. De voorlopige agenda omvat o.a. juridische voordrachten: Prof. Dr. I. Samkalden: Het bestemmingsplan in juridisch licht bezien; Dipl. Ing. H. Harry, directeur van het Zwitserse KadasterJuridische problemen in verband met het kadaster; landmeettechnische voordracht Dipl. Ing. H. Harry: Kadaster en Fotogrammetrie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 120