66 1. de technische dienst der domeinen, die op 15 Maart 1910 in verband met de invoering van de Rivierenwet van 1908 als een aparte dienst met een eigen ingenieur-verificateur werd ingesteld; bij de opheffing van deze dienst op 1 Januari 1937 werden de landmeters en teke naars, die weliswaar ook daarna nog uitsluitend met domeinwerk zaamheden bleven belast, weer bij de gewone dienst gevoegd 2. de bijhoudingsdienst der Rijksdriehoeksmeting; 3. het bureau „Samenwerking Rijkswaterstaat", dat van 1 Juni 1936 tot 1945 als een aparte dienst heeft gefunctionneerd (deze drie diensten zijn in het overzicht ondergebracht bij de landmeetkundige dienst;) 4. het Centraal Teken- en Opleidingsbureau, dat 1 April 1939 werd opgericht en dat in het overzicht is gerangschikt onder de dienst voor buitengewoon landmeetkundig werk. Van het personeel van dit bureau is alleen opgenomen het gedeelte dat niet is belast met de opleiding. De tekenaars die aan dit bureau in opleiding waren of zijn, zijn geheel uit de tabel weggelaten. Toelichting bij het overzicht LD landmeetkundige dienst of gewone dienst R dienst der ruilverkaveling; BLW dienst voor buitengewoon landmeetkundig werk a. tijdelijke krachten; b. waarvan 9 ten behoeve van domeinbestuur c. waarvan 1 ten departemente d. waarvan 10 ten behoeve van domeinbestuur e. waarvan 1 bij domeinen f. waarvan 4 bij domeinen g. waarvan 7 bij domeinen; h. aantal divisies teruggebrachtin 1931 tot 7, in 1936 tot 6, in 1938 tot 4 de technische dienst der domeinen werd in 1937 opgeheven i. eerste proef hoofden van bureau in 1931; uitbreiding proef in 1933; in 1935 invoering voor alle bureau's; j. waarvan 1 van bureau „Samenwerking Rijkswaterstaat"; k. waarvan 1 gedetacheerd bij Cultuurtechnische dienst te Utrecht. 1. waarvan 3 bij de Rijksdriehoeksmeting te Delft en 3 bij bureau „Samen werking Rijkswaterstaat"; m. waarvan 2 bij de Rijksdriehoeksmeting en 10 bij bureau „Samenwerking Rijkswaterstaat" n. waarvan 1 hoofd van het Hoofdbureau te Delft; o. waarvan 4 bij de Rijksdriehoeksmeting en 3 bij het bureau „Samen werking Rijkswaterstaat", p. tekenaars o.a. zonder vakexamen, ingeschakeld bij de velddienst q. waaronder 25 tekenaars o.a. zonder vakexamen, ingeschakeld bij de bureaudienst r. bureau „Samenwerking Rijkswaterstaat" en LD te Appingedam op geheven resp. in 1945 en 1946; bureau van de Rijksdriehoeksmeting heeft per 1-10-1942 een hoofd van bureau gekregen; s. waarvan 2 bij de Rijksdriehoeksmeting; t. waarvan 1 aan het Hoofdbureau u. de tekenaars o.a. zonder vakexamen hebben of de dienst verlaten of zijn uitgeschakeld voor de velddienst; de velddienst wordt nu mede uitgeoefend door personen uit de categorie tekenaars c.q. landmeetkun dig-ambtenaren in opleiding (totaal 23) v. waarvan 1 bij de Rijksdriehoeksmeting;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 14