78 C. ORGANISATIE EN PERSONEELSBEZETTING VAN DE KADASTRALE LANDMEETKUNDIGE DIENSTEN IN HET BUITENLAND Inleiding. Omdat uiteraard niet alle buitenlandse kadasters bestudeerd konden worden, heeft de Commissie zich uitsluitend beperkt tot de West- europese kadasters en wel in de eerste plaats tot die welke, evenals het Nederlandse kadaster, van Napoleontische origine zijn en voorts tot die welke om hun organisatie of hun doelstelling voor ons van belang zijn. Omdat ook dit aantal nog te groot was en inlichtingen uit het buitenland dikwijls niet zo eenvoudig waren te verkrijgen als aan vankelijk werd verwacht, heeft de Commissie een keuze moeten doen uit voornoemde groepen van kadastrale diensten en zich bepaald tot die van Frankrijk, België, Luxemburg, Duitsland, Zweden en Zwitserland. De door de Commissie gestelde vragen werden door de buiten landse informateurs niet altijd beantwoord of goed begrepen, waardoor de hierna volgende beschrijvingen van de landmeetkundige diensten niet steeds die volledigheid bezitten die de Commissie gaarne zou wensen. Door weglating van ondergeschikte gegevens zijn de beschrijvingen zo beknopt mogelijk gehouden. Een uitzondering hierop is gemaakt voor het Zwitserse kadaster, omdat de Commissie door de zeer uit voerige gegevens hierover tevens in staat werd gesteld een goed beeld te geven van de wijze waarop in dat land de landmeetkunde zich heeft ontwikkeld en de taakverdeling onder de diverse personeelsgroepen is tot stand gekomen en is gereglementeerd. Beschrijving van de buitenlandse kadastrale landmeetkundige diensten. a. Frankrijk I. Organisatie en personeelsbezetting. Evenals in ons land is de kadastrale dienst in Frankrijk een afdeling van de Belastingdienst van het Ministerie van Financiën. Behalve het hoofd van de kadastrale dienst zijn aan het centrale bureau geplaatst: jaarsalaris 4 hoofdinspecteurs (1-3 kl.) 7650 10000 4 inspecteurs (1-4 kl.) 5500 7650 4 adjunct-inspecteurs (1-6 kl.) 3000 5600 event, adjunct-inspecteurs op proef 2640 Verdeeld over 9 regionale technische directies (vergelijkbaar met onze divisies) zijn werkzaam: jaarsalaris 12 regionale hoofdinspecteurs (1-2 kl.) 5600 7550 6 regionale inspecteurs (1-3 kl.) 4250 5700 De gegevens zijn ontvangen van de heer René Herbin, Chef du Service du Cadastre, Parijs.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 26