85 tingen en bijzonder moeilijke suppletoire metingen worden niet door dit personeel, maar door de Vermessungsrate uitgevoerd 2. het geven van leiding aan de Vermessungstechniker en het con troleren van het werk van dit personeel 3. alle mogelijke andere dienstwerkzaamheden. De werkzaamheden van de Vermessungsinspektor zijn nauwkeurig omschreven in de instructies van Augustus 1932. De Vermessungsinspektor is in zoverre met de Nederlandse land- meetkundig-ambtenaar-A-te velde vergelijkbaar, dat zij beiden ten op zichte van de landmeter ongeveer hetzelfde salaris verdienen. De op leiding van de Vermessungsinspektor en de werkzaamheden die aan hem worden opgedragen liggen echter op een hoger niveau dan die van onze landmeetkundig-ambtenaar-A. Tot het overige personeel behoren de Vermessungstechniker, voor wier vorming vereist is 1. de lagere school 2. 3 jaar leerling-Vermessungstechniker 3. 2 jaar opleiding tot Vermessungstechniker; 4. overheidsexamen voor Vermessungstechniker. Tot de werkzaamheden van dit personeel behoren: 1. eenvoudige metingen 2. teken-, reken- en ander bureauwerk. De overwegende meerderheid van dit personeel is echter belast met de werkzaamheden onder 2. genoemd. Het maandsalaris bedraagt voor In Zweden is het kadaster een aparte afdeling van het Departe ment van Landbouw. De afdeling is gesplitst in vier onderafdelingen, nl. een administratieve afdeling, een plattelandsafdeling, een stads- afdeling en een afdeling voor landmeetkundig-juridische problemen. Aan het hoofd van het kadaster staat een directeur-generaalaan het hoofd van een onderafdeling een afdelingschef. Voorts zijn aan dit centrale bureau nog 10 landmeters toegevoegd. In elk der 24 provincies bevindt zich een kadasterkantoor, waar alle akten, kaarten en registers van de provincie worden bewaard. Het hoofd van zo'n provinciaal bureau is een hoofdlandmeter. De 24 provincies zijn vervolgens onderverdeeld in totaal 150 ka dastrale districten met elk een districtskantoor, overeenkomend met De gegevens zijn verstrekt door de heer B. Ekström, Secretaris van de Zweedse vereniging voor landmeters. De Zweedse brief is in het Nederlands ver taald door de heer J. W. ter Schiphorst, toegevoegd ingenieur bij het Stads ingenieursbureau te Stockholm. 1. de Vermessungsrat 2. de Vermessungsinspektor 3. de Vermessungstechniker S34 tot 9S4 R.M. 320 tot 584 R.M. 302 tot 550 R.M. e. Zweden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 33