Federation Internationale des Qéomètres 8e Congres, Sorbonne, Parijs Van 28 Augustus tot 6 September 1953 zal te Parijs in de wereld beroemde Sorbonne het 8e congres van de internationale landmeters federatie worden gehouden. Het programma omvat vier delen, waarvan er slechts drie op de agenda zullen voorkomen. Het eerste deel bestaat uit wetenschappelijke verhandelingen op alle voor de landmeter belangrijke gebieden en het bespreken van de binnengekomen rapporten in de commissievergaderingen. De volgende commissies zijn gevormd I. Dictionnaire technique, II. Cadastre et remembrement rural, III. Technologie-Cartographie etc., IV. Urbanisme-Reconstruction etc., V. Jeunes géomètres, VI. Salaires et Prix. Er zal een tentoonstelling worden gehouden, waar de historische ontwikkeling, zoals deze zich op de verschillende gebieden der land meetkunde, zoals de instrumentenbouw, de cartographie, de landmeet kundige diensten enz., heeft voltrokken, zal worden uitgebeeld. Ten derde zal een deel van de tijd gevuld worden met ontvangsten, tochten o.a. in Parijs en langs de kastelen van de Loire, diners e.d. Zo zal een groot feest worden gegeven in een van de kastelen van de Loire. Het vierde punt, waarover men niet spreekt omdat dit geheel aan Uw eigen activiteit wordt overgelaten, is dat men gesprekken kan voe ren met vakgenoten of niet-vakgenoten uit alle delen van de wereld, dat men eigen instelling kan verruimen door op te merken, dat overal waar mensengeest bezig is er iets belangrijks gebeurt. Daar Nederland op zich heeft genomen het volgende congres te organiseren, is het noodzakelijk dat velen van ons kennis nemen van de internationale sfeer, die zeer zeker te Parijs zal heersen. Ik wek U dan ook allen op, tezamen met Uw huisgenoten dit jaar een deel van Uw vacantie door te brengen te Parijs. A. Kruidhof Voorzitter N.L.F. Vice-President F.I.G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 3