101 uitgevoerd in het stelsel van de Rijksdriehoeksmeting. De resultaten van de uitwerking worden verwerkt in een matenplan. 5. Het uitzetten en het inmeten aan de technische grondslag van de gegevens van het matenplan. 6. Het uitzetten en het inmeten aan de technische grondslag van ge meentelijke bouwterreinen ten behoeve van de kadastrale perceels vorming en het opmeten van grote complexen woningwetwoningen, dit alles in samenwerking met de landmeetkundige dienst van het kadaster. 7. Het meten en berekenen van vaste punten in overleg met de ka dastrale dienst. 8. Het verzorgen en uitbreiden van een net van hoogtemerken ten opzichte van N.A.P. De gemeente Rotterdam tekent hierbij aan, dat in het bijzonder voor de onderdelen die onder de punten j en worden genoemd grote nauwkeurigheid en homogeniteit van de technische grondslag worden vereist. De taak van de Amsterdamse landmeetkundige dienst komt in hoofd zaken overeen met die van de Rotterdamse. Zij omvat echter niet de onder punt 1 aangeduide vervaardiging van plattegronden, die door een andere afdeling wordt uitgevoerd. De organisatie en de personeelsbezetting van de onderhavige land meetkundige diensten die uiteraard door de verschillen in inwoner tal, groei en grootte van de diverse gemeenten ten zeerste uiteenlopen - kunnen weer het best naar het voorbeeld van de stad Rotterdam als volgt worden beschreven De dienstleiding berust bij een hoofd van dienst in de rang van ingenieur ie klasse en een plaatsvervangend hoofd van dienst in de rang van ingenieur. Beide functionarissen zijn academisch gevormde landmeters. Eerstgenoemde behandelt alle ingekomen en uitgaande stukken, houdt overzicht over de gehele dienst, geeft leiding, onder houdt het contact met andere technische diensten van de gemeente en houdt toezicht op de binnendienst. Zijn plaatsvervanger behan delt de meer technische en kadastrale zaken en heeft vooral toe zicht op de buitendienst. 2. De buitendienst is verdeeld in drie rayons. Aan het hoofd van elk daarvan staat een rayonchef, in de rang van technisch ambtenaar of technisch hoofdambtenaar. Aan deze 3 leidinggevende rayonchefs zijn toegevoegd 7 technische ambtenaren en 6 assistent-opzichters. Allen werken doorlopend buiten. 3. De binnendienst is verdeeld over twee afzonderlijke tekenkamers. a. In de ene tekenkamer worden de bij de taakomschrijving onder punt 1 genoemde plattegronden vervaardigd en gereproduceerd. Aan het hoofd ervan staat een chef-tekenaar in de rang van technisch hoofdambtenaar. Aan hem zijn toegevoegd 6 tekenaars, waarvan 3 in de middelbare rang van technisch ambtenaar en 3 in de rang van tekenaar of assistent-tekenaar (geen middelbare rang).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 49