103 gestelde eisen, die hierop neerkomen, dat vóór de practische vorming eerst een brede middelbare technische schoolopleiding wordt genoten. 2. Indien aan deze eisen zou worden voldaan, zou daarmee het tweede bezwaar vervallen, dat hierin bestaat, dat het huidige personeel met zijn verregaande specialisatie bij geen andere technische af deling van de gemeente tijdelijk of duurzaam kan worden tewerk gesteld. Dit kan met de ruimer opgeleide M.T.S.er wel, wat vooral voor kleinere gemeenten van belang kan zijn, terwijl verplaatsingen binnen de landmeetkundige afdeling thans ook grote moeilijkheden met zich brengen. 3. Als derde bezwaar wordt genoemd, dat het personeel niet in de rang kan worden benoemd die overeenkomt met de functie die het uit oefent. b. De Meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat. De taak die bij deze dienst voor de geodetisch-ingenieur of civiel- landmeter is bestemd en die overeenkomt met die van de ingenieurs van de overige Rijkswaterstaatsdiensten, is in principe een van leiding gevende aard. De uitvoering van de werkzaamheden wordt geheel toevertrouwd aan lager personeel, dat door de dienst zelf is opgeleid. Behalve voordelen, die ontegenzeglijk aan een eigen opleiding ver bonden zijn, voert de Rijkswaterstaat hiertegen toch ook dezelfde be zwaren aan die op blz. 102 voor de gemeentelijke diensten zijn opge somd. Ook hier is behoefte aan personeel dat een bredere en hogere vooropleiding heeft genoten. Het huidige personeel, dat niet in het bezit is van een einddiploma van een middelbaar-technische school, kan evenmin worden benoemd in de middelbare rangen van technisch ambtenaar en technisch hoofdambtenaar, hoewel het in enkele gevallen toch de met die rangen overeenkomende functie uitoefent. Dit is o.a. oorzaak, dat het personeel er gemakkelijk toe overgaat bij andere dien sten te solliciteren. De organisatie en de personeelsbezetting van de Meetkundige dienst is thans I. Dienstleidinghoofd van dienst en plaatsvervangend hoofd van dienst. II. Afdelingen 1. Buitendienst: 1 landmeter 1 adj.-landmeter 8 landmeetk.-ambtenaren A 11 B 16 C 1 adsp.-landmeetk.-ambtenaar.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 51