105 6. Centraal beheer instrumenten, enz.: I landmeetk.-ambtenaar B i instrumentmaker A i D i vaste knecht 7. Donkere kamer: 1 fotograaf (vacant) 1 vaste knecht. Samenvattend bestaat het personeel uit 7 academisch gevormde land meters en 116 overige ambtenaren, waarvan 36 in de buitendienst. c. De landmeetkundige dienst van de Nederlandse Heidemaatschappij Sinds 1950 heeft de Nederlandse Heidemaatschappij een eigen land meetkundige afdeling. Het werk van deze dienst werd vroeger verricht door de „Plannendienst" van de maatschappij. Thans bestaat deze af deling nog, doch zij verricht alleen waterpassingen en enkele kleine metingen die voor de uitvoering van de cultuurtechnische werken van de maatschappij nodig zijn. De taak van de nieuwe landmeetkundige afdeling bestaat hoofdzake lijk uit: 1. Opmetingen voor verbetering van beken en wegen. 2. Het uitzetten en inmeten van uitbreidingsplannen voor gemeenten die voor dit werk geen geschikt personeel in dienst hebben. 3Het vervaardigen van rooilijnkaarten en overzichtskaarten voor gemeenten als onder punt 2 genoemd. 4Het uitvoeren van geheel vrijwillige ruilverkavelingen (ruilver kavelingsovereenkomsten) 5- Het uitvoeren van pachtverkavelingen. De daarvoor in aanmerking komende werkzaamheden worden ver richt in samenwerking met het kadaster. Het hoofd van de afdeling is een geodetisch-ingenieur, die tevens hoofd is van de tekenkamer en van de technische administratie. Boven dien is deze functionaris leraar aan de cursus van de maatschappij. Als hulppersoneel van de afdeling zijn aanwezig: 3 „middelbare" krachten die in het bezit zijn van het diploma voor landmeettechnicus van de Nederlandse Landmeetkundige Fe deratie 3 a 4 opnemers die onder de lagere krachten worden gerangschikt; 2 tekenaars; 1 rekenaar. E. DE PERSONEELSFORMATIE BIJ DE BELASTING DIENST In de hier volgende beschouwing is alleen aandacht geschonken aan de grootste groep van onder het Ministerie van Financiën ressorterend personeel, dat kortweg genoemd wordt het personeel van de algemene dienst. Hieronder wordt verstaan het belastingpersoneel in engere zin,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 53