Ill technische assistentie verleent en onder diens voortdurende leiding en toezicht staat; b. de meest gewenste wijze van recruteren, opleiden en examineren van dergelijke krachten; c. het bestaande verschil in rang en salaris tussen het personeel van de velddienst en dat, uitsluitend belast met kantoorwerkzaamheden d. de wenselijkheid van de instelling van een vakdiploma voor land meetkundig rekenaar e. eventueel andere ideëen, die ten aanzien van de personeelsformatie in de vereniging leven. De uitslag van deze enquête, die tot heden niet werd bekend ge maakt, wordt door de studiecommissie thans in onderstaande punten samengevat. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat van ruim 110 leden, be staande uit ingenieurs-verificateur en landmeters van het kadaster, antwoorden werden ontvangen. Het juiste aantal stemmen is niet bekend, omdat één verenigingsafdeling het aantal deelnemende per sonen niet heeft opgegeven. In de hierna volgende samenvatting staat voorts vermeld het per centage vóór-, resp. tegenstemmers, gevolgd door het totaal aantal uitgebrachte stemmen N. De opinie van de hiervoor genoemde afde ling kon uiteraard niet in deze getallen worden genoteerd; evenmin is hierin opgenomen het aantal niet uitgebrachte stemmen van personen die wel op de bijeenkomsten aanwezig zijn geweest, maar die zich over de bedoelde vraagstukken niet hebben kunnen of willen uitspreken, o. Een zeer grote meerderheid (88%, N 104) acht ook bij de bijhou- dingsdienst van het kadaster een taakverdeling mogelijk, waarbij ook aan de l.a.A veldwerkzaamheden worden opgedragen. Men (73%, N 99) acht een dergelijke taakverdeling tevens economisch verantwoord, mits zij echter beperkt wordt tot bijzondere gevallen en wel met name tot 1) grote gewone-dienst-metingen, 2) metingen in hermeten gebieden, 3) metingen van gebouwen in gebieden waar de identificatie van de grenzen geen moeilijkheden ooi evert, 4) her metingen die worden uitgevoerd door de bijhoudingsdienst. Een gering aantal personen (6%) bestrijdt de economie van een taak verdeling, terwijl een vrij grote minderheid (21 min of meer afwijkende opvattingen huldigt. Het aantal landmeetkundig-ambtenaren-A waarvoor een blijvende taak zou zijn bij de bijhoudingsdienst, wordt geschat op 24. Dit getal geeft niet veel houvast, omdat sommige rapporteurs rekening houden met de uitvoering door hun bureau van het urgentieprogram der hermetingen, terwijl andere dat niet doen. Wel blijkt er uit dat, naar het oordeel van de leden, maar een betrekkelijk klein per centage van het gewone-dienst-werk voor behandeling door de l.a.A in aanmerking komt. b. Bijna algemeen (91%, N 95) wordt de tegenwoordige wijze van recruteren van de l.a.A onbevredigend geacht. Men bepleit een aanwijzing op jeugdiger leeftijd, niet volgens de ranglijst, maar bij

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 59