59 van ons volk en van ons dienstvak primair worden gesteld. Kunnen de belangen van de ambtenaren aan deze algemene richtlijnen parallel gaan, dan zal een nieuwe koers weinig moeilijkheden opleveren. Komen echter de belangen van de ambtenaren in hét gedrang, dan zullen wij moeten zoeken naar wegen om geleidelijk tot een nieuwe personeelsformatie over te gaan. Hiermede is de taak van de commissie in haar algemeenheid gesteld een studie van de huidige en in de toekomst gewenste personeelsfor matie. Maar wanneer wij nog even wat meer concreet op enkele vraag stukken mogen ingaan, dan ligt daar in de eerste plaats de wens van vele jongere collega's ter tafel, veel „productieve" arbeid aan middel bare krachten over te laten en zelf meer „leidend" werk te verrichten. Is deze wens gerechtvaardigd of begeven wij ons hiermede op een ge vaarlijke weg? Is de studie misschien te theoretisch of te abstract? Is het misschien gewenst, dat de studie zich meer op de practijk instelt? Welke ervaring heeft men in dit opzicht in soortgelijke beroepen en kunnen wij ons spiegelen aan de personeelsformatie in het buitenland Kan de leiding van ons dienstvak tevreden zijn over de prestaties van de landmeters en is er ook een oorzakelijk verband tussen de gees telijke instelling ten opzichte van het werk en de geleverde prestatie? Hoe heeft de afschaffing van de districten gewerkt ten opzichte van de animo, het verantwoordelijkheidsgevoel en de prestaties van de land meter Voor U ligt een zeer omvangrijke taak, maar vol vertrouwen zien wij het resultaat van Uw werk tegemoet, waarbij wij mogen aandringen op gepaste voortvarendheid. Buitengewoon, Mijnheer Greve, heeft het ons verheugd, dat U het voorzitterschap van deze commissie hebt aanvaard. Wij kennen Uw gedegen en weloverwogen werkwijze; wij weten, dat U ieder lid de gelegenheid zult geven zijn meningen ter tafel te brengen en wij spre ken de wens uit dat het werk in deze commissie U veel voldoening mag schenken ten bate van het algemeen belang, van ons dienstvak en van de ambtenaren. De verdeling van de verdere werkzaamheden leggen wij vol vertrouwen in Uw handen. Hiermede verklaar ik namens het Bestuur deze studiecommissie voor geïnstalleerd." De voorzitter van de studiecommissie, de heer J. F. Greve, beant woordde deze installatierede met de volgende woorden „Mijnheer de Voorzitter, Ik ben overtuigd namens alle commissieleden te spreken, als ik dank zeg voor het blijk van vertrouwen, dat Uw bestuur ons heeft ge schonken door ons uit te nodigen zitting te nemen in deze studie commissie. Uit het feit, dat wij ons allen, de een wellicht wat meer, de ander wat minder aarzelend, bereid hebben verklaard aan Uw uitnodiging gevolg te geven, mag U allerminst afleiden, dat wij ons onder de leden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 7