138 Voorschrift voor het gebruik van personeel bij de kadastrale dienst. De metingen voor het kadaster worden door landmeters uitgevoerd, met dien verstande, dat voor sommige werkzaamheden personeel aan de landmeter kan worden toegevoegd. De landmeter behoudt de volle verantwoordelijkheid voor het werk. In het hieronder volgend schema is met een L aangegeven, wat de landmeter zelf moet doen en met een A wat de landmeetkundig-ambtenaar meer mag doen dan het kan toorpersoneel en met een T wat de tekenaar en de landmeetkundig-ambtenaar ten kantore mag doen. Het begrip „mag doen" houdt uit de aard der zaak niet in, dat de genoemde werkzaamheden ook door het daarbij aangegeven personeel moeten worden verricht. De bij een bepaalde opdracht betrokken land meter heeft de leiding over het geheel en kan zelf bepalen welke werk zaamheden hij binnen de daarvoor gestelde grenzen aan het assiste rende personeel wil overlaten. Hermeting, o. Hoek- en lengtemeting. L. Het opmaken van het plan van hermeting. L. De verkenning van het driehoeksnet en de snelliuspunten. L. Het verkennen van de te vormen polygonen. L. Het ontwerpen van het plan van berekening. A. Het verzekeren van de vaste punten van het net en het maken van een schets met maten van deze punten. A. Het verrichten van de hoek- en lengtemetingen. A. Het middelen van de waarnemingen. L. De controle op de resultaten. *L. Het berekenen en vereffenen van het driehoeksnet. *L. Het berekenen van snelliuspunten. *A. Het berekenen van polygoon- en meetpunten. L. Het controleren van de berekeningen van de coördinaten. A. Het samenstellen van de staat van waarnemingen en uitkomsten. T. De vervaardiging van een kaart van het net. T. Het opmaken van de coördinatenlijsten. b. Afpaling. L. Het voeren van besprekingen met het publiek. L. Het vaststellen van de grenzen. A. De verzekering van de grenzen. c. Detailmeting. L. Het indelen van de werkzaamheden. A. Het meten van de perceelsgrenzen, de gebouwen en detailpun ten die voor het kadaster waarde hebben. L. Het toezicht op de metingen. Deze werkzaamheden kunnen ook worden verricht aan het C.T.O.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 86