b. Afpaling. 140 L. Het in ontvangst nemen van de aanwijzing van partijen bij zoge naamd particulier werk en het verzorgen van de afpaling. A. Het meten van de nieuwe grenzen voortvloeiende uit het zoge naamde particuliere werk. T. Het afwerken van de metingsstukken. L. Het vaststellen van de grootten. T. Het vervaardigen van kopieën of extracten van de plans. T. Het uit oud veldwerk vervaardigen van kaarten op een andere schaal. L. De controle op al deze werkzaamheden. L. Het opmaken van de nota's voor deze werkzaamheden. Ruilverkaveling. a. Hoek- en lengtemeting (als hermeting). De berekening kan zeer goed aan het C.T.O. geschieden. De ver dichting van het net van vaste punten aan de hand van het defi nitieve plan van wegen en waterlopen kan, na bespreking van het principe door L, zeer goed door A geschieden. L. Delimiteren van blokgrens en het vaststellen van de blijvende kavelgrenzen van de ruilverkaveling. L. Onderhandelen met het publiek over grensregelingen. c. Detailmeting. L. Het indelen van de werkzaamheden. L. Het nagaan wat gemeten moet worden en het bepalen van de nauwkeurigheid waarmee dit dient te geschieden. A. Het uitvoeren van deze metingen. L. Het toezicht op de metingen. d. Kaartering (als hermeting). e. Grootteberekening (als hermeting). Speciale werkzaamheden die in hoofdzaak alleen bij ruilverkavelingen voorkomen. a. Boekhouding. T. Het opmaken en bijhouden van de registers R i, 2, 3, 16, enz. T. Het verwerken van de schatting in het register R 1. T. Het splitsen van gedeeltelijk opgenomen percelen. b. Werkplan I. T. Het samenstellen van de werkplans. T. Het kaarteren van de schatting. T. De berekening van de klassegrootten. c. Schatting. T. Het opmaken van de schattingsveldkaarten. L. De leiding van de schatting.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 88