218 candidaat Ir. J. A. C. E. van Roermund, wnd. chef van de landmeetkundige afdeling van de Topografische Dienst. 4. Verkiezing van de redactie van het officiële orgaan. Het hoofdbestuur stelt voor de huidige redactie, bestaande uit de heren Prof. R. Roelofs, Mr. K. J. Bes en Ir. F. Harkink, te herkiezen. 11.00 5. Lezing te houden door Prof. Dr. Ir. J. T. P. Bijhouwer, hoogleraar in de tuin- en landschapsarchitectuur. Onderwerp Het dorp in het landschap. 12.30-13.45 Koffietafel in de Studentensociëteit Ceres. 14.00 6. Lezing te houden door Prof. Dr. I. Samkalden, hoogleraar in het agrarisch recht. OnderwerpBepalingen inzake de be stemming van grond. I5-3° 7- Lezing te houden door Dipl. Ing. H. Harry, directeur van het Zwitserse kadaster. OnderwerpSachrechtliche Grund- lagen der schweizerischen Grundbuchvermessung. 17.00 8. Sluiting zitting eerste dag. 12 Juni 10.30 Plenaire zitting 1. Heropening van het congres. 2. Lezing te houden door Dipl. Ing. H. Harry. Onderwerp Vermessungstechnische Entwicklungen in der schweizerischen Grundbuchvermessung. 12.30-13.45 Koffietafel in de Studentensociëteit Ceres. 14.00 3. Lezing te houden door Ir. A. Kraayenhagen, directeur van de Planologische Dienst te Zwolle. OnderwerpPlanologische problemen in de expansiezöne van de stad. 16.00 4. Rondvraag. 5. Sluiting van het congres. Gedurende beide dagen zal, behalve het instrumentarium in het gebouw van het Laboratorium voor Landmeetkunde, een tentoonstel ling ,,Het dorp in het landschap" kunnen worden bezichtigd. Voor de avond van de eerste dag wordt een feestelijk programma ontworpen. Dit avondprogramma zal omstreeks 18.30 met een gemeen schappelijk diner in hotel Nol in 't Bosch aanvangen. Tijdens het diner zal de heer Ir. F. Harkink een voordracht houden over Parijs. Deze zal worden geïllustreerd door een film. Bovendien zal er plaats zijn voor het ophalen van oude herinneringen in woord en lied. Hoewel het spontane karakter behouden moet blijven, zal het voor de organisatoren prettig zijn te vernemen, welke bijdragen de deelnemers kunnen leve ren. Het hoofdbestuur rekent er op, dat de avond dan ruimschoots gevuld is, doch houdt voor de zekerheid enkele verrassingen in petto. Indien de congressisten niet zelf voor logies kunnen zorgen, wil de heer Ir. C. A. van Wely te Wageningen zich met deze verzorging belasten. Men richte deze verzoeken aan het Laboratorium voor Landmeetkunde, Hesselink van Suchtelenweg 6 te Wageningen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 46