219 De kosten voor deelneming aan het congres bedragen 2.50. De deelnemers wordt verzocht de toegezonden opgave tot deelneming voor 1 Juni ingevuld te verzenden en de kosten voor deelneming aan het congres over te maken op postrekening 257902 ten name van Ir. J. Wolthuis te Nijmegen. De secretaris der N.L.F., J. Wolthuis Verslag van de toestand en de verrichtingen van de Federatie. Wanneer men gelijk de samensteller van dit jaarverslag kennis neemt van de inhoud van de voorafgaande jaarverslagen, dan valt een duide lijke lijn te onderkennen in de ontwikkeling van de landmeetkunde. De maatschappij evolueert en de landmeetkunde gaat aan deze evolutie niet onberoerd voorbij. Dit blijkt opnieuw uit verschillende belangrijke gebeurtenissen die zich in het afgelopen verslagjaar hebben voorgedaan. In de eerste plaats maakte de voorzitter op het 12de congres bekend, dat de regering gevolg heeft gegeven aan het streven van de N.L.F. door over te gaan tot de vervaardiging van een kaart van Nederland op schaal 110000. Het ligt in de bedoeling deze bladen om de 8 jaren te vernieuwen. Op ditzelfde congres werd naar aanleiding van de voordracht van Prof. R. Roelofs over „De studie voor geodetisch-ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft", een voorstel gedaan een contact commissie in te stellen met als opdracht de studie voor geodetisch- ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft te toetsen aan de landmeetkundige praktijk in Nederland, mede in verband met de geo detische kant van de studie aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen. Het Hoofdbestuur nam dit voorstel over en installeerde daar toe een commissie van de volgende samenstelling: Prof. Dr. H. R. Kruyt (voorzitter), Ir. F. Harkink (secretaris), Prof. R. Roelofs, Prof. Ir. W. Baarda, Prof. A. Kruidhof, Ir. J. F. Ilsen, Ir. W. van Riessen en E. Harder. De resultaten van de in 1952 afgenomen examens van de N.L.F. bleven opnieuw beneden de verwachting. Het aantal geëxamineerden bedroeg voor het diploma van landmeettechnicus 24, voor het diploma van landmeetkundig tekenaar 4 en voor het diploma van landmeetkun dig rekenaar 6. Voor de examens slaagden respectievelijk 1, 1 en 5 candidaten. Dit teleurstellend resultaat leidde er toe de reeds eerder uitgesproken wenselijkheid de verschillende problemen betreffende het N.L.F.-examen te bestuderen, thans nader onder ogen te zien. De N.L.F. neemt wel examens af maar verzorgt geen opleiding. Boven dien is het van belang te weten welke eisen de maatschappij stelt. Ten einde deze en andere daarmede aanverwante vraagstukken te onder zoeken werd, mede op verzoek van de examencommissie, door het Hoofdbestuur een nieuwe commissie ingesteld, bestaande uit de heren Ir. H. J. van Steenis (voorzitter), J. H. B. van Beukering, Ir. B. de Boer en Ir. F. Harkink. De commissie in 1950 ingesteld ter bestudering van de mogelijk-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 47