268 Mede dank zij de energie en het enthousiasme dat Prof. Baarda heeft opgebracht, kon de Federatie een tijdperk van grote bloei doormaken. Prof. Kruidhof besluit deze afscheidswoorden met de hoop uit te spreken, dat de N.L.F. ook in de toekomst niet tevergeefs een beroep zal mogen doen op Prof. Baarda. De zittende redactie van het officiële orgaan, bestaande uit de heren Prof. R. Roelofs, Mr. K. J. Bes en lr. F. Harkink wordt bij accla matie herkozen. De voorzitter stelt vast, dat het peil van het tijd schrift hoog staat, en wijzende op het vele werk dat achter de scher men verzet moet worden, bedankt hij de redactie hartelijk voor al hetgeen zij in het afgelopen jaar heeft verricht. De heer Ir. A. Covers, gebruik makende van de door de voorzitter geboden gelegenheid tot het stellen van vragen, wijst er op, dat op een ongelegen tijdstip, nl. midden in dit boekjaar, de contributie van de leden aan de Federatie werd verhoogd en verzoekt voortaan deze wijzigingen vroegtijdig ter kennis te willen brengen. Prof. Kruidhof antwoordt, dat met deze wens rekening zal worden gehouden. Vervolgens spreekt de voorzitter zijn openingsrede uit en zegt: Mejuffrouw, Mijne Heren, voor ik het woord geef aan Prof. Bij houwer, zou ik het 13e congres van de N.L.F. officieel willen openen. Sinds het vorige congres heeft de Federatie een aantal verliezen geleden. Ik noem U hun namen: H. H. Kreeftenberg, J. B. Th. Vriend, Ir. M. H. Geerts, C. H. B. de Korver, F. A. L. Kater, P. Verhage, A. C. Oosterman, A. van Hengel. Óp andere plaatsen zijn reeds woorden van achting over hen gesproken. Wij willen hen hier in een ogenblik stilte gedenken. U allen die hier bent gekomen, heet ik van harte welkom. Ik zou uit Uw midden enkelen naar voren willen halen. Het zijn veelal oude bekenden, figuren die de landmeetkunde in ons land, in een of ander opzicht, belangrijke diensten bewijzen. Prof. Schermerhorn, Stoor vogel, Von Freitag Drabbe, Volker. Van enkelen van U mochten wij tot onze spijt bericht van verhindering ontvangen. Een andere categorie is ons even welkom. Jk bedoel de gasten die als sprekers zullen bijdragen tot het slagen van dit congres. Ich weiss, Herr Harry, dass Sie eigentlich keine Zeit haben für eine Reise nach Holland. Dass Sie es aber doch unternommen haben hierher zu kom men und zwei Vortrage für uns halten wollen, darüber freuen wir uns sehr. Dass Sie in unserem Lande und im Mitten unserer Federa tion willkommen sind, haben Sie, hoffe ich, schon erfahren. Wir hoffen auch in diesen 25 Stunden, die Sie noch bei uns sein können, Ihnen zu zeigen wie grossen Wert wir auf Ihre Anwesenheit legen. Ook U Prof. Bijhouwer, Prof. Samkalden en Ir. Kraayenhagen dan ken wij voor Uw bereidheid op dit congres een voordracht te houden. Prof. Bijhouwer en degenen die hem daarbij geholpen hebben, dank ik in het bijzonder voor het inrichten van de tentoonstelling „Het dorp in het landschap". In de laatste jaren werden steeds enige woorden gewijd aan de kaart 1 10.000. Wij hebben de geschiedenis kunnen volgen van het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 46