273 bij de uitvoering van een nieuwe opdracht deze indeling gewijzigd wordt. Tenslotte deelt de spreker n.a.l. van een vraag van de heer P. A. Boerstra mede, dat een rechterlijke beslissing inzake grensgeschillen in alle kantons uniform is. Hierna bedankt de voorzitter de heer Harry voor zijn bijzonder interessante en belangrijke voordracht. Om ongeveer 18 uur sluit Prof. Kruidhof de zitting van de eerste dag. Het avondprogramma, dat een feestelijk karakter droeg, bracht een gezellig samenzijn met een gemeenschappelijk diner in Hotel Nol in 't Bosch. Ongeveer de helft van het aantal bezoekers aan het congres, nam deel aan het diner. De heer Ir. F. Harkink en Mademoiselle Dénise Bossan vertelden over Parijs. Deze causerie werd geïllustreerd door een drietal films. Aan het einde van de avond bedankte Prof. Kruidhof Mademoiselle Bossan en de heer Harkink voor hun zeer gewaardeerde bijdrage tot deze prettige avond. Met een hartelijk applaus werden deze woorden van dank door de aanwezigen onder streept. De volgende dag om ongeveer half elf heropent de voorzitter het congres en verleent het woord aan de heer Harry voor het houden van zijn lezing over het onderwerp „vermessungstechnische Entwicklungen in der sehweizerischen Grundbuchvermessung". Na afloop van de met grote aandacht gevolgde voordracht, verzocht de heer Ir. B. Scherp- bier een inlichting aangaande het personeel dat in Zwitserland bij de fotogrammetrische bedrijven werkzaam is. Spreker deelt mede, dat het werk aan de stereoautograaf uitsluitend geschiedt door Vermessungs- techniker en niet door Grundbuchgeometer. (De Vermessungstechniker ontvangen na hun schoolopleiding een praktijkopleiding van 5 jaar, gevolgd door 1 jaar praktische oefening aan de stereoautograaf, waar na tenslotte het diploma kan worden verkregen na het afleggen van een praktisch examen.) Daar de heer Harry noodzakelijk moest vertrek ken (de reden was, dat Ing. Harry onmogelijk kon worden gemist bij het feest van het 1 oo-jarig bestaan van de Ecole poly technique de l'Université de Lausannethans is dit voor ons duidelijk geworden Ing. Harry werd op 14 Juni 1953 doctor honoris causa), is hiermede de discussie geëindigd en richt de voorzitter tot de vertrekkende enige woorden van grote waardering en dank voor de zeer belangwekkende voordrachten. Met een luid applaus betuigen de aanwezigen hun in stemming met deze woorden. In de hiernavolgende pauze wordt tijdens de koffiemaaltijd in de Studentensociëteit Ceres het restant van de verslagen van het F.I.G.- congres te Lausanne bij loting verkocht, aldus de congresgangers ver lossende van hun, overgeschoten geld. Als laatste spreker van dit congres houdt vervolgens de heer Ir. A. Kraayenhagen, directeur van de Planologische Dienst te Zwolle, zijn voordracht over „planologische problemen in de expansiezöne van de stad".

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 51