275 Beknopt verslag van de Hoofdbestuursvergadering van 10 Juni 1953 Ter verkrijging van rechtspersoonlijkheid voor de N.L.F. werd een request, ondertekend door alle leden van het hoofdbestuur, gezonden aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden. De in verband met dit verzoek aangebrachte wijziging in de Statuten is elders in dit tijdschrift opgenomen. Over de resultaten van de eerste regionale bijeenkomsten werd algemeen gunstig geoordeeld. Het ligt in de bedoeling de opzet van deze bijeenkomst zodanig te stimuleren, dat er belangrijke rapporten komen, die landelijk behandeld kunnen worden. Wanneer in een dis trict een onderwerp van betekenis wordt aangeroerd, is het de taak van de districtscommissaris dit aan de heer Ir. C. Koeman door te geven, zodat de overige districten op de hoogte gesteld kunnen worden. De lijst van sprekers is te kort en moet aangevuld worden, vooral met inleiders van juridische onderwerpen. Voor de mededelingen over de eerste bijeenkomsten van de com missie voor de opleiding tot landmeettechnicus en de contactcommissie zij verwezen naar de openingsrede op het 13e congres van Prof. A. Kruidhof. Het komende jaar zal een vacantiecursus gehouden worden over de electronische methode van afstandsmeting. Aangezien over dit onder werp nog weinig literatuur bestaat, is aan de organisatoren van deze cursus, de heren Ir. B. Scherpbier en Ir. A. J. van der Weele, ver zocht een gestencilde samenvatting vooraf te laten gaan. Het voorlopige programma van het a.s. F.I.G.-congres in Parijs is thans bekend gemaakt. Op dit programma komen veel feesten voor, terwijl de wetenschap in geconcentreerde vorm is geannonceerd. De bijdrage van de N.L.F. tot de tentoonstelling, waaraan door de heren Ir. C. Koeman en Ir. A. Govers reeds veel voorbereidend werk werd verricht, kan slechts ten dele gerealiseerd worden wegens gebrek aan toegestane expositieruimte. Van de commissie Bibliographie van de F.I.G. werd ter vertaling in het Nederlands een lijst met ongeveer tweeduizend Franse land- meettechnische woorden ontvangen. Deze lijst blijkt onvolledig, terwijl de Nederlandse vertaling veelal onjuist is. Daar er grote behoefte bestaat aan een goed landmeetkundig woordenboek, werd besloten aan een aantal specialisten te verzoeken bij wijze van teamwork een zo danig woordenboek vóór 1957, het jaar van het F.I.G.-congres in Nederland, samen te stellen. Op het congres in 1951 werd besloten een kaarteringsraad in het leven te roepen. De opzet van deze raad is thans opnieuw aan de orde gesteld. Na ampele bespreking wordt besloten aan de hoogleraren Prof. A. Kruidhof, Prof. R. Roelofs en Prof. Ir. W. Baarda te ver zoeken een voorlopige verkenning te verrichten, opdat in een volgende vergadering verdere stappen gedaan kunnen worden. Tijdens de behandeling van het laatste punt van de agenda, de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 53