324 onderwerpen die de afdeling Toegepaste wiskunde in het oog heeft gevat. Zeer veel werk heeft ook de afdeling Statistiek van het M.'C. verzet. De Rekenafdeling verrichtte een aantal onderzoekingen in eigen research. Het is hier niet de plaats meer uit het overzichtelijk verslag op te sommen; wie er belang in stelt kan in het verslag lijsten vinden van in 1952 uitgekomen publicaties die met steun van Z.W.O. tot stand zijn gekomen, en die een welsprekend getuigenis vormen van de belangrijke diensten die deze organisatie aan de wetenschap in ons land bewijst. d. V. In memoriam J. P. J. Griep Jacob Pieter Jansen Griep werd gebo ren op 24 Augustus 1897 te Rilland-Bath. Op 1 Februari 1916 werd hij te Goes be noemd tot adspirant-landmeter en op 1 November 1919 tot landmeter van het ka daster, na de toenmalige opleiding te Delft en hermetingswerkzaamheden te Zeist. In deze functie was hij werkzaam te 's-Gravenhage, Leiden, Assen en Am sterdam. Op 1 Mei 1950 volgde de be noeming tot hoofd van het bureau te Haarlem. Slechts kort heeft hij deze laatste functie mogen vervullen, want een slo pende ziekte, die blijkbaar meer van zijn krachten vergde als hijzelf kon vermoeden, noopte hem, begin Juli 1953 het bureau te verlaten, doch niemand heeft zich kunnen indenken, dat het einde zo spoedig zou volgen. Tot het uiterste heeft hij getracht zijn plicht te vervullenhoe zwaar hem dit gevallen moet zijn, kunnen we slechts gissen. Door zijn een voud en oprechtheid, en in het bijzonder door zijn goedheid, was Griep bij iedereen bemind en gewaardeerd, hetgeen ook op treffende wijze tot uiting kwam door de grote belangstelling van heinde en ver bij de crematie op Westerveld op 31 Juli. Onze deelneming gaat uit naar zijn vrouw en kinderen, bij wie hij een grote leegte zal achterlaten. Griep zal bij ons in sympathieke herinnering blijven voortleven. T. R. Jonker

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 50