325 In memoriam P. Alberda I Augustus overleed te zijnen huize volkomen onverwacht ten gevolge van een hartaanval, de heer P. Alberda, hoofdlandmeter van het Kadaster te Arnhem. Hij werd in 1895 geboren te Kollum in Friesland, volgde de H.B.S. te Leeuwarden, werd 1 Februari 1917 adspirant-land- meter van het Kadaster, doorliep de verschillende rangen op de standplaatsen Deventer, de Bilt, Heerenveen, Deventer, Utrecht en Amersfoort, en werd met in gang van 1 Augustus 1950 hoofd van het bureau van de Landmeet kundige Dienst te Arnhem. Met hem is heengegaan een sterke persoonlijkheid, een gebo ren leider, een aangenaam mens, met een groot gevoel voor humor en met een sterk sociale inslag; zijn gezien verliest een trouw huisvader, het Kadaster een voortreffelijk landmeter. Vele jonge landmeters werden in de loop der jaren gedurende hun practijktijd voor het vakexamen onder zijn leiding geplaatst, en steeds de grote lijnen volgende, heeft hij zijn cachet gedrukt op hun ambte lijke vorming en een open oog gehad voor hun persoonlijke omstan digheden. Alberda heeft verschillende functies vervuld in het openbare leven hier zij slechts vermeld zijn penningmeesterschap van O.H.R.A., het Onderling Ziekteverzekeringsfonds van Hogere Rijksambtenaren. Heel veel vrije tijd heeft hij hieraan besteed, en de sterke groei van dit fonds in de laatste jaren was hem een grote voldoening. Sommige mensen gaan alleen door het leven, anderen hebben veel kennissenAlberda had, al gaf hij zich niet gemakkelijk, vele vrienden in heel Nederland, wat pleit voor zijn gaaf karakter dat vertrouwen wekte en vertrouwen schonk. Zeer vele van de vrienden waren aanwezig bij zijn teraardebestelling, om zo getuigenis af te leggen van deze vriendschap en van hun groot medeleven met de achtergebleven familie, zijn vrouw, zijn kinderen en zijn kleindochtertje. C. D. Wolters

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 51