Bibliotheek voor Kadaster en Landmeetkunde 326 Verslag van de toestand der Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en van hetgeen door haar in verband niet artikel la der statuten is verricht sedert de Algemene Vergadering van October 1952. (artikel 16a Huishoudelijk Reglement) Het ledental van de Vereniging bleef nagenoeg constant. Op I Juli 1953 telde zij 189 gewone leden en 72 buitengewone leden. Door overlijden ontvielen haar helaas de gewone leden P. Verhage, J. P. J. Griep en P. Alberda. De vergaderingen van het Hoofdbestuur der N.D.P. werden bijge woond door de aangewezen vertegenwoordigers E. Prinsen en W. J. Hemmes. Het instellen van de regionale bijeenkomsten door de N.E.F. bleek een succes te zijn. Het rapport van de studiecommissie, ingesteld door het Bestuur van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde ingevolge be sluit van de Algemene Vergadering van 19 Mei 1951, over de perso neelsformatie van de landmeetkundige dienst van het Kadaster, kwam gereed. Het werd gepubliceerd in het Aprilnummer van dit tijdschrift. In de buitengewone algemene vergadering, gehouden op 20 Juni 1953, werd in het openbare gedeelte het algemene aspect van het rapport be handeld. Daarbij werd de wens uitgesproken dat in verband met de steeds toenemende achterstand in de afdoening van akteposten, met het grote aantal landmeters van het Kadaster dat in de komende jaren de dienst met pensioen zal verlaten, met de geringe animo van de afgestudeerde geodetisch-ingenieurs voor plaatsing bij het Kadaster, bevorderd wordt de instelling van een nieuwe rang van volledig middel bare kracht, ter voorkoming dat werkzaamheden noodgedwongen opge dragen zouden moeten worden aan personeel dat daarvoor de vereiste capaciteiten mist. Met aanverwante verenigingen vond uitwisseling van periodieken plaats. Groningen, Augustus 1953 De Secretaris, W. J. Hemmes De bibliotheek ontvangt de volgende periodieken sinds het tijdstip achter de titel vermeld. Is geen tijdstip vermeld, dan wordt van het tijdschrift slechts de laatste jaargang bewaard; van een dergelijk tijdschrift worden afleveringen waarin artikelen, voorkomen die voor ons van belang zijn, in de gewone rubrie ken van de bibliotheek opgenomen. Uitleningen geschieden aan alle lezers van dit tijdschrift. INTERNATIONAAL Bulletin géodésique, October 1933. Photogrammetria, 1938. World Cartography, 1951 (nog slechts één ex. is verschenen). NEDERLAND Congresboekje Ned. Landmeetk. Fed., 1936. Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, 1885.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 52