Het achtste internationale landmeterscongresx) 364 Docenten Hoogleraren: Ir. W. Baarda, Ir. W. F. C. Engelbert van Bever voorde, Dr. ir. F. J. Faber, Ir. J. H. Froger, Dr. A. C. S. van Heel, Ir. A. de Heer, Dr. ir. J. P. Mazure, Dr. R. Meulenbeld, Ir. n' Nanninga, Dr. C. H. van Os, R. Roelofs, Ir. T. R. Seldenrath, Ir. J. T. Thijsse, Dr. S. C. van Veen, Dr. J. A. Veraart, J. B. Westerdijk, Ir. T. H. van Wisselingh, Ir. H. J. de Wijs, Ir. B. H. H. Zweers. Buitengewoon-hooglerarenIr. E. -C. W. A. Geuze, Dr. J. Hemel rijk, Mr. A. C. Josephus Jitta, O. Koefoed, Ir. K. H. IC. W. van der Veen. Dr. ir. F. A. Veiling Meinesz. Bijzonder hoogleraarDr. G. J. A. Grond. LectorenIr. G. J. Bruins, N. D. Haasbroek, Mr. J. H. Jonas, Dr. ir. W. F. de Jong, Ir. J. A. Plaizier. Tijdelijk belast met het geven van onderwijsDr. D. Burger, Dr. G. W. M. Kallenberg, Ir. 'C. Krombeen. F. H. Dit congres, georganiseerd door de Fédération Internationale des Géomètres (F.I.G.), waarbij voor Nederland de Nederlandse Land meetkundige Federatie is aangesloten, is te Parijs gehouden van 28 Augustus tot 6 September 1953. Dank zij het prachtige weer, de altijd fascinerende sfeer van Parijs, de belangrijke tentoonstelling en de uit stekende organisatie van veel banketten en collations, waarbij de Franse wijnen in veelheid en veelsoortigheid excelleerden, bewaren de deelne mers aan dit congres bijzonder prettige en gevarieerde herinneringen. De F.I.G. wordt bestuurd door een Comité permanent onder voor zitterschap van de heer Peltier (Frankrijk). Het C.P. is samengesteld uit de leden van het bureau" (de voorzitter, de drie vice-voorzitters de heren Beniest (België), Raymon Danger (Frankrijk) en Kruidhof (Nederland), de secretaris: de heer Wantz (Frankrijk) en de penning meester: de heer Guillaumin (Frankrijk)) en de afgevaardigden van de nationale verenigingen. Als gedelegeerden voor Nederland traden op Prof. Baarda en ondergetekende. Het congres werd bezocht door ongeveer 600 deelnemers, waaronder 150 dames, van 21 nationaliteiten. De Nederlandse Landmeetkundige Federatie was vertegenwoordigd door haar voorzitter, Prof. A. Kruid hof, haar penningmeester, Prof. ir. W. Baarda, en ondergetekende. De Nederlandse delegatie bestond verder uit de heren C. A. J. von Frijtag Drabbe en lr. J. A. C. E. van Roermund van de Topografische Dienst, N. D. Haasbroek en Ir. C. Koeman van de Technische Hogeschool, lr. A. Govers en S. M. Meelker van het Kadaster, Ir. A. J. van der Weele en Ir. S. Rienstra van de Meetkundige dienst van'de Rijks waterstaat. De openingszitting op 31 Augustus, de algemene vergadering op 3 1) Voor de samenstelling van dit rapport heb ik gebruik mogen maken van aantekeningen van de heren Ir. A. Govers en Ir. J. A. G. E. van Roermund.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 38