374 Nederlandse Landmeetkundige Federatie Een niet onbelangrijk deel van de tijd sommigen durven te zeg gen een te groot deel werd besteed aan ontvangsten, banketten, col lations en excursies. De openingszitting op 31 Augustus werd gepre sideerd door de Minister van Onderwijs, de heer André Marie; ook de Minister en de Staatssecretaris van Landbouw waren aanwezig. Op 1 September had in het stadhuis de officiële ontvangst door het Parijse gemeentebestuur plaats, waarbij vele lange toespraken in het Frans werden gehouden en een in het Engels door Generaal Cole, blijkbaar waren de Fransen op dat moment vergeten, dat zij ook anderen dan landgenoten onder hun gehoor haddende redevoeringen werden althans door allen op een zodanige wijze uitgesproken, dat zij die het Prans niet hun moedertaal mogen noemen, er nauwelijks iets van konden verstaan. Bij de andere feestelijkheden toonden onze gastheren zich echter van hun beste zijde. Allen zullen met veel ge noegen terugdenken aan de avondtocht op de Seine (met een uitge breide collation op de boot), aan de tochten naar Versailles, Fontaine- bleau of Reims, aan het officiële diner met bal in het Palais de Chaillot, aan de „gezellige avond" in hotel Lutétia en aan de twee daagse kastelentocht langs de Loire met een banket in het kasteel te Blois en een tweede banket met kaarsverlichting in een cave te Vouvray. Gedurende deze tochten en festiviteiten werden connecties aangeknoopt, die van veel belang kunnen zijn voor het internationaal uitwisselen van gedachten, een kant van de zaak die men toch wel goed in het oog moet houden en die van niet geringe betekenis is. Dit congres had zeker zijn tekortkomingen, die wij voor 1957 moe ten trachten te vermijden, maar toch is er een internationaal contact geweest in een sfeer die wij in Nederland slechts met moeite zullen kunnen evenarenbescheidenheid en voorzichtigheid verbieden mij er aan te denken, dat wij die sfeer zouden kunnen verbeteren. Reeds thans zullen wij ons moeten gaan voorbereiden op de moeilijke maar eervolle taak die ons in 1957 ten deel zal vallen. Ir. F. Harkink Beknopt verslag van de Pi 00 f dbestuursvergade ring van 2J October 1953. De eerste bijeenkomst van het Hoofdbestuur in het nieuwe seizoen kenmerkte zich door een terugblik op het landmeetkundig leven van het afgelopen jaar en door het ontwerpen van plannen voor het thans begonnen Federatiejaar. Het 13e congres te Wageningen mag alleszins geslaagd heten. Aan het F.I.G.-congres te Parijs hadden de bezoekers de aangenaamste herinneringen. Vooral de tentoonstelling moet als bijzonder geslaagd beschouwd wordende uitstekend verzorgde Nederlandse stand werd zeer op prijs gesteld. De studiedagen, waartoe in de vorige vergadering werd besloten,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 48