375 Literatuuroverzicht zullen in het voorjaar gehouden worden,, terwijl het volgende congres in Juni 1954 zal plaats hebben. Dit 14e congres zal tweedaags zijn en waarschijnlijk in Rotterdam gehouden worden. Stond op het vorige congres de planologie in het middelpunt, thans zal getracht worden vooral de juridische problemen in de Nederlandse landmeetkunde nader te belichten. In afwijking met de voorafgaande congressen zullen ook de dames uitgenodigd wordeneen nog in te stellen commissie zal de taak krijgen een daartoe strekkend programma op te stellen. Het organiseren van een excursie naar het buitenland werd, mede met het oog op de speciaal ook voor geodeten belangrijke Technische Hogeschooldagen in April 1954, uitgesteld tot een volgend jaar. Ingevolge het besluit van de vorige vergadering werd een commissie landmeetkundig woordenboek ingesteld, die bestaat uit de heren: Ir. F. Harkink (voorzitter), D. de Vries (secretaris), Prof. Ir. W. Baarda, Ir. M. Haarsma, Ir. W. van Riessen, Ir. J. Rolff en Ir. H. P. van der Schaaf. In de examencommissie vonden een tweetal mutaties plaats. De heer Ir. S. Rienstra werd bereid gevonden de wegens het uittreden van het lid Ir. B. de Boer ontstane open plaats in te nemen. Bovendien heeft de heer Ir. C. W. Moor het secretariaat aan de heer Rienstra over gedragen. In de rondvraag vestigde de redacteur-administrateur er de aandacht op, dat in het laatste half jaar bijna geen kopij meer is ingekomen. Teneinde het tijdschrift op peil te kunnen houden is het nodig, dat hierin spoedig verbetering komt. De Secretaris der N.L.F., Ir. J. Wolthuis. Empire Survey Review. April 1951, blz. 79. Een artikel over een opleidingschool voor inlandse landmeters in Uganda. De student die op school komt ongeveer 19 jaar - is gewoonlijk goed onderricht in wiskunde op de middelbare (secondary) school. Hij leert over het algemeen gemakkelijk, maar gedurende het eerste deel van de cursus gebruikt hij liever praktische regels dan dat hij zelf denkt. Debatteren wordt aangemoedigd om het denkvermogen te ontwikkelen. Idem. Juli I953> blz. 104. P. N. Ray, lector aan de universiteit van Southampton, over landmeetkundig onderwijs aan de universiteit. Universitair onderwijs is en moet zijn theoretisch en principieel, niet technisch en practisch. Maar in het ingenieurscorps is plaats voor de praktische man, tot wie de theorie niet gemakkelijk komt. De student evenwel heeft geen vrijheid van studiekeuze, allen moeten door dezelfde molen. Dit is verspilling. Schrijver bepleit specialisatie in de landmetersopleiding. Ook zou het wenselijk zijn onderdelen over verschillende universiteiten te ver-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1953 | | pagina 49