38 de niet op deze lijst is vermeld als eigenaar van de litigieuse strook, doch wel appellant daarop voorkomt als eigenaar van B nr. 3722, waarvan deze strook een onderdeel is, geïntimeerde niet-ontvankelijk is in zijn vordering, welke gegrond is op zijn beweerd eigendomsrecht op die strook Overwegende, dat geïntimeerde hiertegen heeft aangevoerd, dat de lijst van rechthebbenden slechts is een voorlopige administratieve maat regel, ten doel hebbende de personen aan te wijzen, welke met hun in het rudverkavelingsblok gelegen percelen eventueel aan de ruilver kaveling zullen zijn onderworpen en dat de Rechtbank terecht heeft be slist, dat geïntimeerde in zijn vordering ontvankelijk is en dat het eigendomsrecht, hetwelk geïntimeerde beweert te hebben op de tot het kadastrale perceel B 3722 behorende strook en zijn schadevergoedings actie ter zake van beweerde schending van dit eigendomserecht ten gronde moeten worden onderzocht; Overwegende omtrent de door appellant opgeworpen en door de Rechtbank niet beantwoorde vraag of de Ruilverkavelingswet ten aan zien van zakelijke rechten het positieve dan wel het negatieve stelsel heeft geïntroduceerd, dat naar 's Hofs oordeel de in art. 46 Ruilver kavelingswet bedoelde lijst van rechthebbenden binnen het raam der ruilverkaveling positieve werking heeft in dien zin, dat wie niet als gerechtigde tot een tot het ruilverkavelingsblok behorend perceel voor komt op deze lijst, d.e vermeldt de aard en de omvang van ieders recht, zijn eventueel recht kwijt is en dat recht van hem die op deze lijst als gerechtigde tot een perceel is vermeld ,n de daarbij aangegeven aard en omvang vaststaat, wanneer hij, die meent dat de aard en omvang van zijn recht niet of niet juist op de lijst is aangegeven, niet overeenkom st g art. 51 R.W. binnen veertien dagen schriftelijk Bezwaren tegen de toekenn ng en omschrijving van het recht heeft inged end bij de Plaat selijke Commissie of wanneer de ingediende bezwaren ongegrond zijn bevonden en dat voorts de overschrijving van de arte van ruilverkave ling in de openbare registers zuiverend werkt ten aanzien van alle vroegere rechten op de onder de ruilverkaveling vallende onroerende goederen, dat wil zeggen, dat alle rechten, d e niet in deze acte zijn aan geduid en omschreven zijn vervallen, met andere woorden, dat het recht aan deze acte ontleend na de overschrijving dier akte in de open bare registers, onaantastbaar is (titelzuivering) Overwegende, dat deze opvatting duidelijk blijkt uit de bepalingen van de Ruilverkavelingswet dat artikel 53 alinea 3 bepaalt, dat na verloop van de termijn van veerden dagen na verzending van de bijzondere kennisgeving van de nederlegging van de lijst van rechthebbenden ter inzage, slechts zij als rechthebbenden (cf. art. 1 sub 40) kunnen worden erkend die voor komen op de lijst of tegen de daarop voorkomende toekenning of om schrijving van rechten bezwaren hebben ingediend, benevens hun recht verkrijgenden, dat vvil zeggen voorzover die bezwaren gegrond zijn bevonden dat artikel 52 bepaalt, dat voorzover daartegen binnen de termijn

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 40