39 en op de wijze als in artikel 51 bepaald geen bezwaren zijn ingediend, de rechten, zoals zij op de ijst van rechthebbenden zijn toegekend en omschreven (en de uitkomst der schattingen) vaststaan terwijl art. 64 bepaalt, dat, zodra omtrent alle geschillen over de rechten betreffende de tot het blok behorende onroerende geoederen onherroepelijk is be slist, de lijst van rechthebbenden door de Rechtbank wordt gesloten; Overwegende dat naar 's Hofs oordeel de bewoordingen dezer arti kelen geen andere opvatting toelaten dan de hierboven vermelde Overwegende dat deze opvatting mede in overeenstemming is en wordt gepostuleerd door het systeem van de Ruilverkavelingswet het welk op het volgende neerkomt. Nadat bij stemming tot ruilverkaveling van een bepaald gebied is besloten, stelt de Plaatselijke Comm.ssie een zo volled g mogelijke lijst van alle rechthebbenden op met vermelding van aard cn omvang van ieders recht. Na goedkeuring dezer lijst door de Centrale commissie wordt zij ter inzage gelegd ter gemeentesecre tarieën, welke nederlegging op drieërlei wijze, waaronder bijzondere kenn'sgeving bij aangetekende brief aan de bekende rechthebbenden, wordt bekend gemaakt. Binnen 14 dagen kunnen bezwaren worden ingediend bij de Plaatselijke Commissie, die de bezwaren onderzoekt en overeenstemm ng daaromtrent tracht te bereiken. Indien overeen stemming wordt bereikt, staat het resultaat daarvan vast. Wordt geen overeenstemm.ng bereikt, dan wordt door de Plaatselijke Commissie een proces-verbaal van het omtrent de ingebrachte bezwaren ver handelde opgemaakt, hetwelk wordt toegezonden aan de Centrale Com missie en aan de benoemde Rechter-Commissaris. Vervolgens worden partijen bij aangetekende brief opgeroepen tot een bijeenkomst onder leiding van de Rechter-Commissaris ter bespreking van de ingediende bezwaren. Voor zover omtrent de toekenning, de aard en de omvang der rechten overeenstemming is verkregen staan deze vast, terwijl par tijen, tussen wie geen overeenstemming is verkregen, door de Rechter commissaris worden verwezen naar de zitt.ng van de Rechtbank, die in de nader geregelde renvooiprocedure uitspraak doet, waartegen be roep in cassatie openstaat. Zodra omtrent alle geschillen omtrent de rechten betreffende de tot het blok behorende onroerende goederen onherroepelijk is beslist, wordt de lijst van rechthebbenden door de Rechtbank gesloten. Daarna wordt, met als grondslag de lijst van recht hebbenden, het plan van ruilverkaveling opgesteld. Zodra dit plan, na voleinding van de daartoe in de wet voorgeschreven procedure, vaststaat wordt de acte van ruilverkaveling door een notaris opgemaakt, welke acte geldt als titel voor de daarin omschreven rechten, terwijl door de overschrijving dier acte in de openbare registers de daarin omschreven zakelijke rechten worden verkregen. Overwegende dat in dit wettelijk systeem de vaststelling van de aard en de omvang van de rechten van hen die op de lijst van rechthebben den zijn vermeld, met zoveel waarborgen is omkleed, dat daaruit slechts kan worden geconcludeerd, dat deze lijst positieve werking heeft in de boven aangeduide zin en dat de overschrijving der ru lverkavelingsacte in de openbare registers zuiverend werkt, hetgeen ook een vereiste

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 41