44 VERSCHILLENDE ONDERWERPEN In memoriam J. J. A. Heezemans Te Eindhoven is op 21 November 1953 na een slepende ziekte overleden de heer J- J. A. Heezemans, landmeter ie klasse van het kadaster, hoofd van het bureau van de Landmeetkundige dienst a'daar. Hij was geboren te Hilvarenbeek in 1891 in November 1910 werd hij adspi- rantdandmeter achtereenvolgens te Eind hoven, 's-Hertogenbosch, Maastricht, 's-Gravenhage en Zeist. Na zijn benoeming tot landmeter in gaande 1 Augustus 1914 bleef hij te Zeist en werd hij belast met de hermeting van Ze:st en later van Bllthoven. Vele adspi- rant-landmeters heeft hij hier voor het vakexamen klaar gemaakt. Met ingang van 1 November 1921 werd Heezemans gedetacheerd bij de Rijkscommissie voor Graadmet'ng en Waterpassing te Delft, na 1 Januari 1930 bij de Bijhoudingsdienst van de Rijksdriehoeksmeting te Amsterdam, die op 1 September 1938 overging naar Delft. Zijn gezondheid was inmiddels aangetast, zodat hij een andere werk kring zo dit en na een tussenperiode van 3 maanden te 's-Gravenhage kwam hij op 1 Aoril 1941 te Eindhoven als hoofd van het bureau van de Landmeetkundige dienst. Landmeter ie k'asse werd hij ingaande 1 Januari 1948 en zijn ver diensten werden erkend door zi-'n benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau op 30 April 1953. Zo is het ambtelijk relaas van een uitzonderlijke landmeterslooobaan, met vele verantwoordelijke fun "ties, maar ook met teleurstellingen. Hij heeft deze kunnen verwerken, evenals zijn jaren'ange ziekte, door zijn berustende levenshouding, gebaseerd op een groot Godsvertrouwen. Met hem is de laatste van de twee landmeters uit een groot gez'n heen gegaan. Allen d e hem hebben gekend, zul'en hem dankbaar en met weemoed geden'-en hij was een uitstekend vakman en een zeer prettige chef, benrnnelijk in zijn optreden. Voor zijn vrouw en zijn kinderen blijft een grote leegte achter. De mens Heezemans genoot aller achting en het bidprentje ver meldde terecht „St.lle eenvoud en gewetensvo'le plichtsbetrachting waren de grond slagen van zijn leven. Met een grote wilskracht overwon hij de moei lijkheden van zijn ziekte en al was hij sterk gehe-ht aan het leven, gelaten wist hij toch dit woord te zeggen„Zoals het Gods Wil is. zo is het goed." C. D. Wolters

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 46