van WILD Reductie afstands- en hoogtemeters N.V. Wed. J. Ahrend Zoon HEERBRUGG Hei wereldmerk voor geodetische en foiogrammetrische instrumenten Zelfreducerende dubbelbeeld-afstandsmeter R.D.H. Met horizontale noniusbaak. Met dit instrument kan niet alleen de hori zontale afstand, doch ook het hoogteverschil tussen instrument en baak op de horizon taal gestelde baak worden afgelezen. Zeer heldere kijkerbeelden dank zij het tot een minimum beperkt aantal brekende vlakken en de reflexverminderende be scherming van de optiek. Nauwkeurigheid van de afstandsmetingen 1-2 cm op ioo m. De schaalmicroscoop, maakt zeer snelle af lezing mogelijk met schatting tot op 6", resp. 20 dmgr. Zelfreducerende afstandsmeter R.D.S. Voor verticale baken. Dit instrument is een reductie-tachymeter met dia- gramlijnen voor afstand- en hoogteaflezing. Het is bijzonder geschikt daar waar betrouwbare tachy- metrische opnemingen snel moeten geschieden. De overzichtelijkheid van de gemakkelijk af te lezen lichtgebogen diagramlijn voorkomt grote fouten. De schaalmicroscopen voor de horizontale en de verticale rand garanderen ongekend snelle aflezing met schatting tot op 6" resp. 20 dmgr. Speciaal hierbij aanbevolen een toeklapbare baak lang 3 m, met bij de aflezing rechtop staande cijfers en uitschuifbaar verlengstuk. Uitvoerige labrieks prospectussen van deze en van alle andere geodetische en foiogrammetrische instrumenten van WILD en nadere inlichtingen, op aanvraag Alleenvertegenwoordigers voor Nederland Indonesië Nederlandse Antillen Suriname Amsterdam Eindhoven 's-Gravenhage Groningen Hilversum Rotterdam Djakarta

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 2