Stichting „Internationaal opleidingscentrum voor Luchtkaartering" 90 fotogrammetrische instellingen worden voortgezet. Juist met het doel de beste vorm van organisatie te ontwikkelen. Verslag over de periode Juli 1950-30 Juni 1953 Ontstaan en oprichting De oud-hoogleraar der Technische Hogeschool Prof. dr. ir. W. Schermerhorn legde op 18 October 1949 aan het College van Curatoren dier Hogeschool een project voor tot oprichting hier te lande van een Opleidingsinstituut voor Luchtkaartering als Nederlandse bijdrage tot de zgn. Technische Hulp aan minder ontwikkelde landen. Dit denk beeld vond zijn ontstaan in een gedachtenwisseling tussen de initiatief nemer en vertegenwoordigers van het Secretariaat-Generaal der Ver enigde Naties in Maart d.a.v., vastgelegd in een memorandum der Economische Afdeling, belast met de voorbereiding van het programma tot hulpverlening aan economisch achtergebleven gebieden. Nadat in Nederland overleg was gepleegd met de bij dit plan be trokken partijen, kon de in dit memorandum vervatte vraag, of aan Nederlandse zijde bereidheid bestond een dergelijk internationaal insti tuut te organiseren, in beginsel een bevestigend antwoord vinden. In middels was door de Nederlandse Regering het. vraagstuk der Techni sche Hulp in breder verband ter hand genomen door de instelling van een interdepartementale werkcommissie, die de ambtelijke behandeling van het voorstel op zich nam; aan de voor zijn verwezenlijking nood zakelijke samenwerking op Nederlands universitair terrein werd vorm gegeven onder auspiciën van de Commissie Aanpassing Hoger Onder wijs aan Internationale Behoeften. In een bijeenkomst van vertegenwoordigers van de Technische Hoge school, de Landbouwhogeschool, het Ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, het Ministerie van Landbouw en de Stichting voor Bodemkaartering op 30 Mei 1950 werden de Statuten van een in het leven te roepen stichting vastgesteld, zodat de Nederlandse gedele geerde op de wereldconferentie der Technical Assistance Board te Lake Success, Prof. dr. E. de Vries, op 12 Juni d.o.v. mededeling kon doen van het besluit tot oprichting van het instituut en het voorover leg met de Verenigde Naties kon worden afgesloten. Op 11 Juli 1950 werd vervolgens de akte van oprichting der stich ting „Internationaal Opleidingscentrum voor Luchtkaartering" verle den, waarbij als comparanten optraden de president-curator der Tech nische Hogeschool Prof. dr. G. Holst en de president-curator der Landbouwhogeschool Dr. D. S. Huizinga, daartoe gemachtigd door de Ministers van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen resp. van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 40