91 Bestuur Krachtens art. 3 der Statuten werden door Curatoren der Technische Hogeschool en der Landbouwhogeschool tot leden van het bestuur aan gewezen de twee stichters, terwijl door de respectieve Senaten de hoogleraren J. M. Tienstra en -A. Kruidhof werden afgevaardigd; Prof. dr. C. H. Edelman, directeur der Stichting voor Bodemkaarte- ring, werd als vijfde bestuurslid geassumeerd. Tevens werden als plaatsvervangende leden van de zijde der Technische Hogeschool Ir. F. C. M. Wijffels (Curatorium) en Prof. ir. S. H. A. Begemann (Senaat), van de zijde der Landbouwhogeschool Mr. M. de Niet (Cu ratorium) en Prof. dr. J. F. Kools (Senaat) aangewezen. Voorts traden op als vertegenwoordigers van de Ministers van Onderwijs en van Landbouw de heren Mr. H. J. Woltjer resp. Ir. N. van Vliet. Het voorzitterschap werd aanvaard door Prof. Holst, terwijl Dr. Huizinga de functie van secretaris-penningmeester op zich nam. Op 15 September 1951 moest het overlijden worden betreurd van Prof. J. M. Tienstra, van wiens steun en medewerking nog zo hoge verwachtingen mochten worden gekoesterd; zijn dood betekende voor het jonge instituut een gevoelig verlies. Tot zijn opvolger in het be stuur werd benoemd de huidige hoogleraar-beheerder van het Labora torium voor Geodesie te Delft, Prof. R. Roelofs. Op 4 Maart 1953 verving Ir. J. M. van Bommel van Vloten, h.t. president-curator der Landbouwhogeschool, Dr. Huizinga, die tot erelid werd benoemd. Raad van Advies Ingevolge art. 9 der Statuten werden tot lid van de Raad van Advies benoemd de herenProf. dr. A. J. Kluyver, Voorzitter der Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen, Afd. Wis- en Natuurkun dige WetenschappenProf. dr. H. R. Kruyt, Voorzitter der Centrale Organisatie T.N.O.Robert H. Randall, Voorzitter van het Pan Amer ican Institute for Geography and History; Prof. dr. E. de Vries, hoofd der afdeling Economie Resources Development van de Inter national Bank for Reconstruction and Development. Directie en staf Tot directeur werd per 1 September benoemd Prof. dr. ir. W. Schermerhorn, terwijl op die datum als docenten werden aangetrok ken Ir. D. A. Boon, voordien hoofd der afdeling Bosplanologie van de Dienst van het Boswezen in Indonesië; Ir. F. L. Corten, hoofd der afdeling Research van het Fototechnisch en Cartografisch Bedrijf der K.L.M. (gedetacheerd) Dr. J. Th. Krebs, voordien fotogeoloog der Kon. Ned. Shell; Dr. W. J. van Liere, voordien bodemkundige der Stichting voor Bodemkaartering en de heer M. M. H. B. Volkert, voordien hoofd der fotogrammetrische brigade van de Topografische dienst in Indonesië. Voorts werd de heer C. A. J. von Frijtag Drabbe, directeur van de Topografische dienst in Nederland, met ingang van 1 October 1951 bereid gevonden als docent op te treden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 41