92 Per i November 1951 werd aan de heer Van Liere voor de tijd van één jaar verlof zonder bezoldiging verleend in verband met zijn uit zending als bodemexpert door de Voedsel- en Landbouworganisatie der V.N. naar Syrië. In zijn vervanging werd voorzien door een regeling met de Stichting voor Bodemkaartering, die haar staflid Dr. P. Buringh twee dagen per week afstond. Met ingang van 1952 zag de heer Krebs zich genoodzaakt zijn functie neer te leggen. Zijn taak werd per 23 Januari 1952 overgeno men door zijn oud-collega, Dr. Karl Revertera. Met ingang van 20 Januari 1952 trad Drs. B. van Assenbergh, leraar in de wiskunde aan de Hogere Burgerschool te Delft, op als privaat-docent. Per 1 Novem ber 1952 werd het aan Dr. van Liere verleende verlof met een jaar verlengd, terwijl Dr. Buringh op dat tijdstip tot vast docent werd benoemd. Onderwijsprogramma Conform het oorspronkelijke plan werd onderwijs gegeven in een viertal toepassingen der luchtfotografie, t.w. fotogrammetrie, foto- geologie, het gebruik van de luchtfoto's voor de bosbouw alsmede voor de bodemkunde, waarbij uiteraard het onderricht in de beginselen der luchtfotografie als centraal vak voor deze richtingen gemeenschappe lijk was. Bij nader inzien bleek het gewenst, het verband en de wissel werking tussen de verschillende afdelingen sterker te accentueren. Degenen immers, die zich niet in fotogrammetrische richting speciali seren, dient niettemin enig inzicht in de fotogrammetrie te worden bij gebracht, terwijl de fotogrammeters op hun beurt enige elementaire kennis omtrent gedaante, structuur en begroeiing van het aardoppervlak niet kunnen ontberen. Tot dit doel werd een tweemaandelijkse gemeen schappelijke inleidende cursus van de stof afgesplitst, waarin werden ondergebracht de beginselen der luchtfotografie (Ir. Corten), der fotogrammetrie (de heer Volkert), der algemene foto-interpretatie (de heer Von Frijtag Drabbe), der fotogeologie (Dr. Revertera), der plan- tengeogafie (Ir. Boon) en der bodemkaartering (Dr. Buringh). Voorts werd daaraan later toegevoegd een aanvullende cursus in natuurkunde (Ir. Corten), in wiskunde (Drs. van Assenbergh) en in landmeetkunde (Prof. Schermerhorn). Aansluitend hieraan werd meer gespecialiseerd onderricht gegeven in fotogrammetrie (Prof. Schermerhorn), fotogeo logie (Dr. Revertera), de toepassing van de luchtfoto voor de bosbouw (Ir. Boon) en voor de bodemkunde (Dr. Buringh). Zomercursus Voor de eerste maal ving op 22 Juni 1953 een zomercursus aan, bestemd voor gevorderde fotogrammeters. Aan deze cursus werd be halve door de eigen staf medegewerkt door Ir. Jean Cruset, Prof. ir. K. Neumaier, Prof. R. Roelofs, Ir. B. Scherpbier, Ir. R. Scholl, Prof. K. Schwidefsky en Ir. A. J. van der Weele. Behalve de reeds aan wezige studenten meldden zich 9 cursisten aan, afkomstig uit de Ver-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 42