95 aan Indonesië, Pakistan en Irak in 1951 en aan Syrië, Irak, India en Egypte in 1952. Bestaande banden werden verstevigd en nieuwe verbindingen gelegd door een bezoek aan het congres van de International Society of Photogrammetry te Washington in September 1952 door Prof. Schermerhorn als regeringsvertegenwoordiger en door Ir. Corten in O.E.E.C. verband. Door de aanwezigheid van een fotopaneel met tekst werd de aandacht van de congresbezoekers op het instituut gevestigd. In Europa werd regelmatig contact onderhouden met vakgenoten in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Oostenrijk en Zwitserland. Op het terrein van het fotogrammetrisch onderzoek werden op instigatie van de O.E.E.C. de grondvesten gelegd voor een nauwe Europese samen werking; aan het einde der verslagperiode was overeenstemming be reikt tot het oprichten van een „European Organisation for Experi mental Photogrammetric Research". Praktijkwerk en buitenlandse excursies In de zomer van 1952 konden, dank zij de medewerking van Oosten rijkse zijde, vijf studenten onder leiding van Ir. Boon voor een practijktijd van drie maanden tewerk gesteld worden bij de bosbouw kundige interpretatie van een aantal door de op dat tijdstip in Oosten rijk opererende K.L.M. afgeleverde opnamen. Tezelfdertijd was het door welwillendheid van die maatschappij mogelijk bij de opnemings werkzaamheden twee studenten der afdeling luchtfotografie als sta giaire in te schakelen. Door de afdeling bodemkunde werd deelgenomen aan een in de zomer van 1952 door de Stichting voor Bodemkaartering georganiseer de excursie door Duitsland en België. Tenslotte brachten de studenten der afdeling fotogrammetrie in December van dat jaar een bezoek aan het Institut Géographique National en de Société d'Optique et de Mécanique de Haute Précision te Parijs. Binnenlandse betrekkingen Uit de aard der zaak bestond een nauwe wetenschappelijke relatie met de Technische Hogeschool en de Landbouwhogeschool, alsmede met de Stichting voor Bodemkaartering. Onder auspiciën van het instituut werd door de docent voor geologie een wekelijks college gegeven aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Óp 11 Januari 1952 werd te 's-Gravenhage opgericht de „Stichting ter bevordering van internationale samenwerking binnen het terrein van wetenschap en hoger onderwijs" (Netherlands Universities Foundation for International Cooperation), in het leven geroepen door de gezamen lijke Nederlandse universiteiten en hogescholen. Als een der eerste middelen ter nastreving van het in de naam der Stichting besloten doel werd opgericht het „Institute of Social Studies", dat afgezien van zijn bredere en veel minder gespecialiseerde studieveld als zuster instelling van het Delftse instituut is te beschouwen. Het was helaas echter nog niet mogelijk een op een aantal punten voor de hand lig-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 45