96 gende coördinatie van beide instellingen te bereiken. Met betrekking tot de ontvangst van door de Verenigde Naties uitgezonden studenten bestond regelmatig overleg met het Bureau Internationale Technische Hulp van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Niet onvermeld mag tenslotte blijven de aangename samenwerking met de Ministeries van Onderwijs, Landbouw en Financiën. Garantiewet Op 23 April 1952 kwam tot stand een wet, houdende machtiging tot het van Rijkswege garanderen van geldleningen ten behoeve van het aankopen, oprichten en inrichten van gebouwen en terreinen der Stich ting tot een bedrag van 5.000.000.Op grond van deze garantiewet werd gedurende de verslagperiode een langlopende lening groot 8.000.000.aangegaan met het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds, be stemd tot aankoop van instrumenten. Eveneens was het daardoor moge lijk aan de architect de heer H. Postel te Delft opdracht te geven tot het ontwerpen van een nieuw gebouw voor huisvesting van het insti tuut en zijn studenten. Opdrachten en expertises In de aanvang van 1952 werd door Prof. Schermerhorn op uitnodi ging van de vijf belangrijkste Europese industrieën op fotogramme- trisch gebied leiding gegeven aan besprekingen tussen vertegenwoor digers van deze industrieën, teneinde een standpunt te bepalen tegen over Amerikaanse voorstellen tot invoering van standaard tests van fotogrammetrische instrumenten, alsmede een samenvattend rapport opgesteld, dat ter gelegenheid van het Congres der Internationale Ver eniging voor Fotogrammetrie te Washington werd gepubliceerd in „Photogrammetria". In de aanvang van 1953 werd van het Ministerie van Overzeese Rijksdelen opdracht ontvangen, in het kader der exploratie van Nieuw- Guinea, van diverse gebieden een luchtfoto-interpretatie te leveren voor bodemkundige en bosbouwkundige doeleinden. In het eerste halfjaar 1953 werden tot dit doel door de afdelingen bosbouw en bodemkunde vegetatiekaarten en bodemkaarten met bijbehorende rapporten afgele verd van het Meraukegebied (Bian, Koembe, Merauke en Nassam), alsmede vegetatiekaarten van het Boven Tor, Nabire en Tamigebied. Met bedoeld Ministerie werd in beginsel overeengekomen, dat de voor de survey van N. Guinea benodigde bodemkundige, bosbouwkundige en geologische foto-interpretatie aan he,t instituut zal worden opgedra gen omtrent de praktische verwezenlijking is overleg gaande. Door de afdeling bodemkunde werd aan de regering van Irak ge rapporteerd over de geschiktheid van het Hammar-Lake gebied voor bodemkundig onderzoek, terwijl aan de Nederl. Heidemaatschappij werd gerapporteerd omtrent het gebruik van luchtfoto's voor bodem- kaartering ten behoeve van grondverbeteringswerken, een en ander aan de hand van fotomateriaal der Syrische Ghab vallei. Voor de K.L.M. werd door de afdeling luchtfotografie een camera-onderzoek verricht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 46