108 een punt van de agenda. Hoewel enkele bijdragen werden ontvangen, wordt meer kopij verzocht. Gezien het feit, dat diverse berichten van landmeetkundig belang in verschillende dagbladen en periodieken ver schenen zonder gelijktijdige toezending aan de redactie van het tijd schrift, heeft het H.B. de heer N. D. Haasbroek, lector aan de T.H., verzocht voortaan dergelijke berichten te willen verslaan en ter publi catie door te geven aan de redactie. De groeiende omvang van de landmeetkunde heeft bij de redactie de behoefte doen ontstaan aan het raadplegen van deskundigen. Het H.B. heeft daarom besloten een adviescommissie in het leven te roepen, die de redactie van advies kan dienen over onderwerpen die buiten haar directe competentie liggen. Naar aanleiding van het ingekomen verslag van de examencommissie over 1953 sprak het H.B. zijn grote voldoening uit over de werk zaamheden van deze commissie. De commissie ingesteld ter bestudering van de nauwkeurigheid die bereikt kan worden met kaarteringen op grote schaal door middel van fotogrammetrie, heeft rapport van haar werkzaamheden uitge bracht. Voor de inhoud van dit verslag kan in hoofdzaak worden verwezen naar de publicaties over de proef Beltrum. De commissie meent dat zij in de huidige situatie haar taak als geëindigd kan be schouwen en met vertrouwen de verdere ontwikkeling aan de be voegde organen kan overlaten. Overeenkomstig dit voorstel besloot het H.B. tot opheffing van de commissie. De commissie belast met het onderzoek naar de maatschappelijke bruikbaarheid en opleiding van landmeettechnici komt in haar voor lopig rapport tot de conclusie, dat de opleiding van landmeettechnici in MTS-verband tot stand dient te komen. Tijdens de bespreking van dit rapport werd de wenselijkheid van een volledige Rijksopleiding bepleit, mede omdat het voor de N.L.F. om financiële redenen niet verantwoord is deze examens te lang voort te zetten. Het besluit van de Ned. Vereniging voor Fotogrammetrie in het vervolg uittreksels van lezingen voor de vereniging in gecyclostyleerde vorm aan de leden toe te zenden lokte een levendige discussie uit. Deze maatregel werd door de Ver. v. Fotogrammetrie genomen, omdat zij prijs stelt op een snellere publicatie en omdat zij bezorgd is over het geringe aantal publicaties op fotogrammetrisch gebied dat door de leden wordt ontvangen. Verschillende leden van het H.B. bepleitten publicatie in het officiële orgaan, zo nodig met voordrukken. Voorts werd de vraag onder ogen gezien in hoeverre het de voorkeur ver dient lezingen van algemeen landmeetkundige betekenis in het kader van de regionale bijeenkomsten te houden. De studiedag met als onderwerp de electronische afstandsmeting zal dit jaar op 1 April 1954 te Delft gehouden worden, aldus vooraf gaand aan de op 2 en 3 April vastgestelde Technische Hogeschool- dagen. De Secretaris der N.L.F., Ir. J. Wolthuis.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 58