In Memoriam W. Smit, 109 Voorlopig programma van het 14e congres, dat op 10 en 11 Juni 1954 in het Groothandelsgebouw te Rotterdam zal worden gehouden 10 Juni: Na de opening en de ontvangst van de deelnemers met hun dames zal Prof. mr. C. H. F. Polak, hoogleraar in administratief en agra risch recht aan de Rijksuniversiteit te Leiden, een voordracht houden. Des middags komt na het huishoudelijk gedeelte de commissie Juridische Problemen bijeen onder voorzitterschap van de heer Ir. F. Schuurman met als rapporteur de heer S. M. Meelker. Er zullen prae-adviezen worden uitgebracht over het onderwerp delimitatie bij hermeting. Des avonds staat een gemeenschappelijk diner op het programma, gevolgd door een bezoek aan schouwburg of cabaret. 11 Juni: Des morgens voortzetting van de bijeenkomst van de Commissie Juridische Problemen, gevolgd door een voordracht van Mr. C. F. Driessen over de driemijlszone. Het congres wordt des middags besloten met een excursie, waar schijnlijk naar de havens van Rotterdam. Als bijzonderheid geldt dit jaar, dat behalve de leden ook hun dames naar het congres worden uitgenodigd. Voor de dames bestaat gelegen heid tot het bezichtigen van het Groothandelsgebouw en het maken van diverse uitstapjes. Het feestelijk gedeelte van het congres zal worden verzorgd door de heer J. H. Sanders, ingenieur-verificateur van het Kadaster. overleden 5 Februari Op 9 Februari 1954 was een kleine schare op de begraafplaats te Bussum bijeengekomen om de laatste eer te be wijzen aan Wolter Smit, laatstelijk bui tengewoon landmeter van het kadaster. Een kleine schare, niet omdat Smit niet in een wijde kring bekend en gezien was, niet vele vrienden had, maar omdat volgens zijn wens geen tijdige ruchtbaar heid aan zijn overlijden was gegeven. De kennisgevingen bereikten zijn vrienden en bekenden pas na de teraardebestelling. Zo was Smit; hij stelde zich nooit op de voorgrond, was wars van uiterlijk ver toon. Toch telde hij mee in alle kringen waarin hij verkeerde. Hij was een per soonlijkheid met een grote algemene kennis, een scherp verstand, een helder oordeel. En nooit deed iemand tevergeefs een beroep op zijn 1954

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 59