A. C. J. Hof In Memoriam J. H. J. Houben 110 raad, op zijn hulp. Ofschoon eenvoudig van aard, was hij toch een strijdbare figuur, al zocht hij zelf de strijd niet. Op vergaderingen van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, en van de N.L.F. voerde hij menigmaal het woord en kon dan steeds op een belangstel lend gehoor rekenen. Zijn inzicht werd zeer op prijs gesteld. Helaas was het hem de laatste jaren niet mogelijk op vergaderingen te ver schijnen. Zijn kwaal, waardoor hij moeilijk liep, was een beletsel. Smit werd in December 1883 te Stadskanaal geboren. Na het door lopen van de H.B.S. werd hij in 1903 benoemd tot adspirant-landmeter van het kadaster en in 1907 tot landmeter. Na enkele andere stand plaatsen kwam hij in 1915 bij de landmeetkundige dienst te Amster dam, alwaar hij onafgebroken werkzaam bleef tot zijn pensionnering met ingang van 1 Januari 1949. De laatste jaren was hij hoofd van het bureau. Zijn liefde voor het vak was oorzaak, dat hij na zijn pension nering nog enkele jaren op arbeidsovereenkomst werkzaam bleef en daarna als buitengewoon landmeter tot de dood hem opeiste. Hij werd zeer gewaardeerd in het Gooi, als landmeter en als mens. Zijn verdiensten jegens het Kadaster werden erkend door zijn benoe ming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Voor zijn vele vrienden is zijn heengaan een groot verlies; veel smartelijker wordt dit gevoeld door zijn vrouw, zijn zoon en schoon dochter. Een troost voor hen moge zijn de herinnering aan een goed echtgenoot en vader, die algemeen geacht en gewaardeerd werd. Op 10 Februari 1954 overleed te 's-Gravenhage in het ziekenhuis Brono- vo, waarin hij daags te voren was opge nomen, de oud ingenieur-verificateur van het kadaster J. H. J. Houben. De cre matie van het stoffelijk overschot vond plaats te Velsen. Aldaar had zich met de weduwe en familie verzameld een schaar van vrienden en kennissen, waar onder vele vakgenoten van de overledene, om hem de laatste eer te bewijzen. De heer W. F. Stoorvogel, sprekende mede namens de Directeur-Generaal der Be lastingen, herdacht hem in gevoelvolle woorden en stelde de grote verdiensten die Houben zich gedurende zijn loopbaan bij het kadaster had verworven, in het licht. Vervolgens bracht een jeugd vriend in dankbare herinnering de goede* contacten die hij met de overledene steeds had gehad, en daarna nam de heer G. S. J. van den Berg in hartelijke bewoordingen afscheid van de overledene, de goede eigenschappen van de mens Houben herdenkend.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 60