Ministère des Trayaux Publics, des Transports et du Tourisme INSTITUT GÉOGRAPHIQUE NATIONAL ÉCOLE NATIONALE DES SCIENCES GÉOGRAPHIQUES Aanvullende theoretische en practische cursus in luchtfotogrammetrie (28 Juni 7 Augustus 1954) 136 bis, rue' de Grenelle, Paris (VII) De Êcole Nationale des Sciences Géographiques (verbonden aan het Institut Geo graphique National organiseert in 1954, zoals ze dit reeds sinds 1951 heeft gedaan, een aanvullende theoretische en praktische cursus in lucht fotogrammetrie, speciaal ont worpen ten behoeve van buitenlandse studenten en beoefenaars van de fotogrammetrie, die zich op de hoogte wensen te stellen van het materieel en de methodes die in Frankrijk in gebruik zijn. Deze cursus zal plaats hebben te Parijs van 28 funi tot 7 Augustus 1054. 1. Algemeen karakter van het onderricht. Het onderricht, dat in het Frans wordt gegeven heeft de volgende hoofdkenmerken: a) Een zeer groot deel wordt besteed aan het practisch gebruik van de instrumenten. eI" z.ulle" df theoretische colleges worden afgewisseld met practische werk- mentorasten m ;de laboratoria en werkplaatsen van de fotogrammetrische dienst van het Institut Geographique National te Saint-Mandé en met verschillende excursies. Een voldoend aantal uitwerkingstoestellen (zowel als deskundige assistenten) zullen ter beschikking staan van de deelnemers, opdat ieder van hen practische werkzaamheden zal kunnen verrichten. Het practisch werk wordt uitgevoerd met in gebruik zijnd materieel van het Institut Deographique National, met name de instrumenten van Poivilliers SOM in diverse uitvoeringen. b) Bij het onderricht wordt verondersteld, dat de toehoorders reeds enigermate ver trouwd zijn met de beginselen van de luchtfotogrammetrie. Zo nodig kunnen op ver- Pr liS e? (cursus van de École Nationale des Sciences Géographiques) ter beschikking van de deelnemers worden gesteld. c) Verschillende excursies zijn uitgestippeld, bedoeld ter illustratie van het onderricht, o.a. naar ran^Crdf'oise^'0^'1^50116 eSCadrilles van het IGN' (gestationneerd op het vliegveld een op het terrein met voorbereidend fotogrammetrisch werk bezig zijnde brigade- een met aanvullend terrestrisch werk bezig zijnde brigade; de werkplaatsen van de Société d'O.ptique et Mécanique de Haute Précision (S.O.M.). II. Frogrammavan het theoretisch onderricht. Het leek verkieslijk, de lesrooster tot enkele punten te beperken, nl. de volgende: cs.ousier rot a) algemene problemen van de luchtfotogrammetrie, perspectivische stralenbundels hun uitwendige oriëntering en hun reconstructie; b) de problemen van de fotografische opneming c) het, uitwerkingsinaterieelprincipes, constructie, regeling; d) het probleem van de uitwerking op middelmatige schalen (1:5000 tot 1: 10000) en op kleine schaal (1:100000); e) de praktijk van de predsie-luchttriangulatie. III. Docenten. De lessen worden gegeven door een aantal hoogleraren van de École National Sclences Geograph.ques en door ingenieurs van het Institut Geographique De heer Georges Poivilliers, lid van de Académie des Sciences, directeur van de Centrale des Arts et Manufactures en hoogleraar in de fotogrammetrie aan het nservatoire National des Arts et Métiers, zal eveneens aan het onderricht deelnemen 4 Zffykf°rPa^sat,e Het aantal hospitanten is beperkt tot 25. De aanmeldingen worden behandeld 111 volgorde van binnenkomst totdat het aantal van 25 zal zijn bereikt Aanmeldingen moeten voor 15 Mei 1954 worden gericht aan de Directeur de l'École Nationale des Sciences Géographiques, Paris, 130. bis, rue de Grenelle (VIP). De verblijfkosten komen ten laste van de deelnemers, maar de École Nationale des Sciences Géographiques belast zich met het vervoer per autobus naar Creil en naar de fotogrammetrische brigades. De kosten van inschrijving zijn bepaald op 20000 francs en moeten worden gestort op de compte cheque postal 9131-60 van de Régisseur de Recettes de l'Institut Géogra- phique National vóór 20 Juni 1954. 6 I) Aan toehoorders die moeilijkheden hebben met het volgen van de Franse drachten, kunnen uitleggingen worden gegeven in het Engels. voor-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 64