Literatuuroverzicht 118 Landbouw" zullen dan in den vervolge het beste heten„Gemeente lijke Jaarcijfers van het gebruik van de grond". Stand van de uitvoering. Op de Rijksbegroting voor het jaar 1953 werden de nodige fondsen opgebracht, nadat de Centrale Commissie voor de Statistiek, de Topo grafische Dienst en de betrokken Ministeries zich met de aanvaarding van de bovenomschreven methode hadden accoord verklaard. De Topografische Dienst heeft medio 1953 een begin gemaakt met de toepassing. Samenvating der conclusies. 1. Een verbetering van de statistiek van het grondgebruik in Neder land is noodzakelijk. 2. De fotogrammetrie is het aangewezen en belangrijkste hulpmiddel. 3. Een verbetering van de statistiek is zonder kaart I 10.000 niet wel denkbaar. 4. Het is wenselijk de statistiek te splitsen in a. basisraamwerk, hou dende statistiek van de hoofdgrondgebruikswijzen en b. jaarlijkse bijwerking en specificatie. 5. De frequentie van de opneming voor het basisraamwerk zal het best zijn: eens in de ongeveer 10 jaar, voor bijwerken en voor som mige specificaties elk jaar. 6. Het maken van het basisraamwerk zal geschieden met een omloop door het land; de jaarlijkse bijwerking en jaarlijkse specificaties kunnen geschieden gelijktijdig in het gehele land. 7. De vervaardiging van het basisraamwerk kan slechts de Topogra fische Dienst bezorgen, de jaarlijkse bijwerking en de specificaties personen ter plaatse (burgemeesters) onder leiding van het Cen traal Bureau voor de Statistiek, of onder leiding van bijzondere organen. 8. De nieuwe statistiek kan, geleidelijk aansluitende aan de oude, voor het gehele land na 10 jaar volledig in gang zijn. 9. Medio 1953 werd door de Topografische Dienst een begin gemaakt met de uitvoering. 's-Gravenhage, 26 Juni 1953. Bildmessung und Luftbildwesen. Het voor de oorlog zo bekende Duitse fotogrammetrische tijdschrift Bildmessung und Luftbildwesen, waarvan de uitgave in April 1943 moest worden gestaakt en dat sedertdien deel uitmaakte van de „All- gemeine Vermessungsnachrichten", is weer als zelfstandig tijdschrift verschenen. Het eerste nummer (Marz 1954, Heft 1) toont reeds, dat

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 8