204 nisch meten heeft ons doen zien, dat in de landmeetkundige wereld een levende geest heerst, die met zijn tijd mee gaat. Op dit gebied liggen nog ongekende mogelijkheden. We zouden, geloof ik, met de fantasie van Jules Verne begaafd moeten zijn om voorspellingen te kunnen doen. Principieel is reeds een en ander bereikt. Het gaat er nu echter om de handelbaarheid van het instrumentarium op te voeren zonder aan de nauwkeurigheid afbreuk te doen. Wij hopen over enige jaren opnieuw een studiedag over dit onderwerp te kunnen organi seren en U de vooruitgang te kunnen tonen. Op het achtste congres van de F.I.G. te Parijs werd besloten, dat het negende congres in 1957 in Nederland zal worden gehouden. Dit vraagt van ons land, en van ons landmeters in het bijzonder, een grote inspanning. Wij zijn niet velen, maar wij hebben in de landmeetkundige wereld een goede naam. Men verwacht van ons een goed georganiseerd en op hoog peil staand congres. Nu reeds doe ik een beroep op U allen de organisatoren bij te staan met raad en daad. Ik zou voort kunnen gaan met het opsommen van gebeurtenissen die aan kunnen tonen, dat ook in dit jaar de landmeetkundige wereld in Nederland geleefd heeft; ik wil het echter hierbij laten." Het verslag van de secretaris en het financieel verslag gaven geen aanleiding tot opmerkingen en nadat de kascommissie, bestaande uit de heren Ir. G. J. Bruins en Ir. S. Rienstra, bij monde van de laatste, verklaard had de bescheiden in orde te hebben bevonden, werden de verslagen onder dankzegging aan de samenstellers goedgekeurd. Prof. R. Roelofs werd als enige candidaat bij acclamatie gekozen tot opvolger van de aftredende voorzitter. Prof. Roelofs meende, dat hij een zware taak zou hebben, omdat hij een voorzitter opvolgt, die de Federatie op uitstekende wijze geleid heeft. Het internationale con gres in 1957 zal van het Hoofdbestuur veel energie vergen, maar Prof. Roelofs vertrouwde, dat alle leden morele en een aantal daadwerkelijke steun zullen geven. De redacteuren van het tijdschrift Prof. R. Roelofs en Ir. F. Harkink werden bij acclamatie herkozen. Op voorstel van de voorzitter zou aan de aftredende redacteur Mr. K. J. Bes, die verhinderd was het congres bij te wonen, een brief met dankbetuiging worden gezonden. Als zijn opvolger werd bij acclamatie Mr. ir. C. G. van Huls benoemd. Het voorstel Prof. dr. ir. W. Schermerhorn tot erelid te benoemen, werd met algemene instemming aangenomen. Bij de rondvraag verzocht de heer A. Scheffer de in het congres boekje voorkomende prent op kunstdrukpapier te laten afdrukken en verkrijgbaar te stellen. Na ruggespraak met de redacteur-administra teur van het tijdschrift, zei de voorzitter dit toe. De heer W. Stoorvogel zei, dat de grote activiteit die Prof. Kruid hof als voorzitter van de N.L.F. gedurende een aantal jaren heeft ont wikkeld, aller bewondering heeft. Hij meende, dat een woord van hartelijke dank wel op zijn plaats was. Na zijn erkentelijkheid te hebben geuit voor de woorden van de heer Stoorvogel, sloot de voorzitter het huishoudelijk gedeelte, waarna de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 46