Examen voor landmeter van het Kadaster 1952 206 Jaarverslag van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde In het afgelopen verslagjaar leed de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde gevoelige verliezen. Door overlijden ontvielen ons het gewone lid J. J. A. Heezemans en de buitengewone leden J. H. J. Houben, W. Smit Jr. en Mr. H. Iwema. Het ledental van de Vereniging liep iets terug; op i Juli j.l. telde zij 188 gewone leden en 63 buitengewone leden. De ontwikkeling van het verenigingsleven op landmeetkundig gebied is van dien aard, dat het voor de samensteller van het jaarverslag hoe langer hoe moeilijker wordt de verrichtingen van de Vereniging in verband met art. ia der statuten te beschrijven. In de Vereniging voor K. en L. treedt het bevorderen van de algemene belangen der gewone leden meer en meer op de voorgrond. Het probleem van de middelbare landmeetkundige kracht stond in het middelpunt van de belangstelling. Het bestuur nam kennis van het voorlopige rapport van de door de N.L.F. ingestelde commissie „om de bruikbaarheid en de opleiding van middelbare landmeettechnici te onderzoeken Het bestuur heeft zich over dit vraagstuk beraden en heeft kennis genomen van het oordeel der leden via de afdelings verslagen. De toeloop van studenten die de richting Geodesie kiezen, baart zorgen, evenals het onderricht in de agrarische vakken. De positie van de ruilverkavelingslandmeter is een onderwerp, waarover verschillende malen van gedachten is gewisseld. Met aanverwante verenigingen vonden besprekingen en uitwisseling van periodieken plaats. De vergaderingen van het Hoofdbestuur van de N.L.F. werden door de aangewezen vertegenwoordigers Ir. W. A. van der Werff en Ir. A. Govers bijgewoond. De Secretaris, Arnhem, Juli 1954. Wytema Vervolg van bh. 164 Landmeetkundige berekeningen Opgave 1. Tijd: uur Voor het bepalen van het snelliuspunt Noordoostpolder DP 269 werden onder meer een drietal series hoekmetingen verricht, zoals op genomen op bijgaand formulier kadaster nr. 28. Gevraagd wordt met deze waarnemingen het punt DP 269 te ver effenen m.b.v. de grafische methode Tienstra-Van der Sterr. Na af loop van deze vereffening dan tevens het formulier kadaster nr. 28 geheel invullen. Behalve de op het formulier kad. 28 voorkomende hoekmetingen en de excentrische afstand, zijn nog gegeven

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 48