Nederlandse Landmeetkundige Federatie 306 Veel en met succes heeft hij zich beijverd voor de uitgave van de kaart op schaal i10.000. Een 70-tal bladen zijn reeds verschenen. Eveneens werd kort geleden een aanvang gemaakt met een nieuwe militaire uitgave van een topografische kaart op schaal 1 100.000. Tijdens zijn directoraat werd een nieuwe afdeling van de Topografi sche dienst in het leven geroepen, die de oppervlaktebepaling van Nederland ten behoeve van het Centraal Bureau voor de Statistiek ter hand nam. Ongeveer 3000 km2 werd reeds geplanimetreerd. Bovendien heeft de heer Von Frijtag Dr&bbe zich zeer beijverd voor de kaarte- ring van Nieuw-Guinea, waarvan de kaart op schaal 1100.000 reeds in uitvoering en de kaart op schaal 1 50.000 in een stadium van ont werp is. Tevens dient zijn activiteit vermeld te worden betreffende het kaar- teringswerk ten behoeve van de Wetenschappelijke Atlas van Ne derland. De heer Von Frijtag Drabbe had zitting in vele wetenschappelijke commissies. Hij was o.a. voorzitter van de Rijkscommissie voor Lucht fotografie, lid van de Permanente Kaarteringscommissie Nieuw- Guinea, lid van de redactiecommissie en voorzitter van de subcommis sie A van de Wetenschappelijke Atlas van Nederland, lid van de Rijks commissie voor Geodesie, lid van het Hoofdbestuur van het Aardrijks kundig Genootschap, medewerker van de Fryske Akademie. Zoals reeds werd opgemerkt is zijn werk betreffende de fotointer pretatie niet op 1 november afgesloten. De aard van het werk leent er zich niet toe te veronderstellen, dat hij dit zal kunnen voltooien; zijn doel is echter steeds geweest dat anderen op de door hem inge slagen weg zouden voortgaan. Uit de brede kring van belangstellenden voor de interpretatie mag met zekerheid worden vastgesteld, dat het pionierswerk dat hij heeft verricht, niet voor niets is geweest. Mogen voor hemzelf en zijn gezin nog vele jaren in goede gezond heid zijn weggelegd, opdat hij zijn verdiende rusttijd naar eigen be lieven kan combineren met zijn werk voor de luchtfotointerpretatie. Ir. J. A. 'C. E. van Roermund. Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergadering gehouden op 3 september 1954. De heer A. Scheffer, voorzitter van de Vereniging van Civiel-land- meters en Geodetisch-ingenieurs, werd in het hoofdbestuur geïnstal leerd als vertegenwoordiger van zijn vereniging en als opvolger van het afgetreden hoofdbestuurslid de heer Ir. A. J. van der Weele. Prof. A. Kruidhof werd benoemd tot corresponderend lidProf. ir. W. Baarda, die zich beschikbaar 'stelde voor de candidatuur van het secretariaat van de F.I.G., zal worden uitgenodigd eveneens het cor responderend-lidmaatschap te aanvaarden. De Federatie zal evenals het vorige jaar een circulaire doen uitgaan

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 44