307 Notulen naar directeuren en rectoren van H.B.S.'en, gymnasia en lycea, ten einde aan de studie voor geodetisch-ingenieur meer bekendheid te geven. Aan het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal worden verzocht de opleidingscommissie van de N.L.F. te doen samen smelten met de niet-officiële commissie M.N.O., destijds ingesteld door de inspecteur van het Nijverheidsonderwijs te 's-Gravenhage, en aan deze nieuwe commissie, na toevoeging van de voornaamste landmeet kundige werkgevers, een officiële status te verlenen. Bovendien zal worden verzocht deze commissie in te stellen als een subcommissie van de in 1952 opgerichte Commissie M.T.O. De Federatie zal het initiatief nemen tot het doen aanbrengen m het Geodesiegebouw te Delft van een blijvend aandenken aan Prof. Tienstra. Op het 14e congres werd in de vergadering van de commissie voor administratie en juridische problemen de navolgende conclusie aange nomen„Voor het ontwerpen van delimitatievoorschriften voor her metingen beveelt het congres een regeringscommissie aan, bestaande uit juristen en kadastraal deskundige geodeten". Aan het dagelijks bestuur is verzocht de nodige stappen te ondernemen, teneinde de in houd van vorenbedoelde conclusie te effectueren. De secretaris van de N.L.F., J. Wolthuis. van het openbare gedeelte van de algemene vergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Arnhem op 25 september 1954 a. Opening. De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom, in het bijzonder de spreker van hedenmiddag, de heer L. Bos, en het bestuur van Snellius. Aan de Belgische collega's was ook een uitnodi ging tot bijwoning van deze vergadering gericht. Helaas kon niemand aanwezig zijn. Staande herdenkt de vergadering zijn ontvallen leden: de heren Heezemans, Smit, Houben en Iwema. b. Notulen. Er worden geen opmerkingen gemaakt. c. Jaarverslag. Er worden geen opmerkingen gemaakt. d. Redactie van het tijdschrift. Niemand verlangt het woord. De voorzitter wil echter de redactie gelukwensen met zijn redacteur-administrateur. e. Vertegenwoordigers in de N.L.F. Er worden geen opmerkingen gemaakt. f. Besprekingen N.L.F.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1954 | | pagina 45