43 Art. 2: De Federatie is aangegaan voor de tijd van 29 jaar, te reke nen van de dag der oprichting, zijnde 20 februari 1936. Bij het ver strijken van genoemd tijdvak wordt de vereniging opnieuw aangegaan voor de tijd van 18 jaar, derhalve eindigend 19 februari 1983. Art. 3: Het doel van de Federatie is: 1. de bevordering van de wetenschap der landmeetkunde in de uitge breidste zin 2. de behartiging van de daarmede samenhangende maatschappelijke belangen 3. de behartiging der algemene belangen van de beoefenaren der land meetkunde. Art. 4: De Federatie tracht, voor zoveel nodig in samenwerking met andere lichamen, dit doel te bereiken door: 1. het houden van een Jaarlijks Congres; 2. het in studie nemen of doen nemen van de onderwerpen betreffende de in art. 3 aangegeven doelstellingen; 3. het uitgeven van een officieel orgaan, het doen uitgeven of onder steunen van het uitgeven van andere tijdschriften en publicaties 4. het bevorderen van de toegankelijkheid van de literatuur op land meetkundig en aanverwant gebied 5. het bevorderen van het landmeetkundig onderwijs in de uitgebreid ste zin, het afnemen van examens op landmeetkundig gebied en het houden van vacantiecursussen 6. het bezoeken van werken en inrichtingen op landmeetkundig en aanverwant gebied 7. het inrichten of ondersteunen van tentoonstellingen op landmeet kundig gebied; 8. het bijeenroepen van algemene of bijzondere vergaderingen ter be handeling van vraagstukken die op landmeetkundig gebied voor komen, met inbegrip van aanverwante onderwerpen 9. het in het openbaar of aan de betrokken autoriteiten doen blijken van de inzichten der Federatie; 10. het gebruik maken van alle verdere wettige middelen die aan het doel bevorderlijk zijn. Aangesloten verenigingen. Art. 3: De Federatie is opgericht door de navolgende rechtspersoon lijkheid bezittende verenigingen Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster, Vereniging van Civiel-Landmeters en Geodetisch-Ingenieurs, Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie, Vereniging van Landmeters van het Kadaster in Indonesië, die zich bij de Federatie hebben aangesloten. Art. 6: Het Hoofdbestuur kan andere dan de in art. 5 genoemde rechtspersoonlijkheid bezittende verenigingen tot aansluiting uitnodi gen. Art. 7: De aansluiting van de in art. 5 en art. 6 bedoelde vereni gingen eindigt:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 45