44 1. door schriftelijke opzegging aan de Secretaris van de Federatie vóór i december 2. door royement krachtens besluit van het Hoofdbestuur, wegens han delen in strijd met de doeleinden der Federatie. Met het eindigen van de aansluiting ener vereniging eindigt tevens het Federatie-lidmaatschap van de betrokken verenigingsleden. Leden. Art. 8: De leden der Federatie worden onderscheiden in: gewone leden, ereleden en corresponderende leden. De gewone leden worden onderscheiden inverenigingsleden en afzonderlijke leden. Verenigingsleden zijn leden van de aangesloten verenigingen. Afzonderlijke leden zijn personen die met het doel der Federatie instemmen en niet lid zijn van een aangesloten vereniging. Zij dienen zich voor het lidmaatschap aan te melden bij de Secretaris der Fede ratie, terwijl het Hoofdbestuur over de toelating beslist. Tot ereleden kunnen worden benoemd personen die zich ten op zichte van de landmeetkunde of ten aanzien van de Federatie of van de doeleinden die zij beoogt, in hoge mate verdienstelijk hebben ge maakt. Tot corresponderende leden kunnen worden benoemd op de voor grond tredende personen die in de gelegenheid zijn de belangen van de landmeetkunde of van de Federatie door mededelingen of op andere wijze te bevorderen. Ereleden kunnen worden benoemd op voorstel van het Hoofdbestuur door het Jaarlijks Congrescorresponderende leden door het Hoofd bestuur. Art. p: Het lidmaatschap der afzonderlijke leden, ereleden en cor responderende leden eindigt door 1. overlijden; 2. schriftelijke opzegging vóór i december, gericht aan de Secretaris van de Federatie; 3. royement krachtens besluit van het Hoofdbestuur, wegens handelen in strijd met de doeleinden der Federatie. Geldmiddelen. Art. 10: De aangesloten verenigingen en de afzonderlijke leden be talen een jaarlijkse contributie, die in het Huishoudelijk Reglement wordt geregeld. Door het Hoofdbestuur kan worden bepaald, dat de deelnemers aan het Jaarlijks Congres, aan een algemene of een bijzondere vergadering, aan een vacantiecursus of een excursie, een bijzondere bijdrage moeten betalen. Van deze bijdrage zijn vrijgesteld de leden van het Hoofd bestuur, de ereleden, de corresponderende leden en de redacteuren van het officiële orgaan. Bestuur. Art. 11: De Federatie wordt geleid door:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 46