45 1. een Dagelijks Bestuur, gevormd door de Voorzitter, de Secretaris en de Penningmeester der Federatie. Dezen worden in functie ge kozen door het Jaarlijks Congres uit de gewone leden. Voor de eer ste maal worden zij gekozen door de aanwezigen op de oprichtings vergadering. Telkens na het Jaarlijks Congres treedt een der leden van het Dagelijks Bestuur volgens rooster af, achtereenvolgens de Secretaris, de Penningmeester en de Voorzitter. Bij tussentijdse verkiezingen treedt het nieuwe bestuurslid af in het jaar van af treden van zijn voorganger. De aftredende is herkiesbaar, met dien verstande, dat niemand langer dan zes achtereenvolgende jaren deel kan uitmaken van het Dagelijks Bestuur. In bijzondere gevallen kan het Congres besluiten de hiervoor genoemde termijn van zes jaren te verlengen tot ten hoogste twaalf jaren. 2. een Hoofdbestuur, dat gevormd wordt door: a. de leden van het Dagelijks Bestuur; b. de Hoofdbestuursleden, waartoe jaarlijks elk der aangesloten ver enigingen één of meer harer leden benoemt c. de Redacteur-Administrateur van het officiële orgaan, die op het Jaarlijks Congres wordt benoemd. 3. In het Huishoudelijk Reglement wordt nader geregeld het aantal Hoofdbestuursleden, dat door elk der aangesloten verenigingen wordt benoemd. Art. 12: Het Dagelijks Bestuur vertegenwoordigt de Federatie. Vergaderingen. Art. ij: Tot het Jaarlijks Congres roept het Dagelijks Bestuur de leden ten minste een maand te voren op door middel van een beschrij vingsbrief, die wordt opgenomen in het officiële orgaan. Algemene of bijzondere vergaderingen worden door het Dagelijks Bestuur belegd: 1. op eigen initiatief; 2. op verzoek van de meerderheid van het Hoofdbestuur 3. op verzoek van ten minste twee der aangesloten verenigingen. In de laatste twee gevallen is het Dagelijks Bestuur verplicht, de ver gadering binnen twee maanden, nadat het verzoek is ontvangen, uit te schrijven, bij gebreke waarvan de verzoekers het recht hebben zelf tot het beleggen van de verzochte vergadering over te gaan. Art. 14: Op het Jaarlijks Congres en op de algemene of bijzondere vergaderingen hebben de aanwezige leden een enkelvoudig persoonlijk stemrecht. Door het Jaarlijks Congres en op algemene of bijzondere vergade ringen worden besluiten genomen en benoemingen gedaan bij meer derheid van geldige stemmen der stemgerechtigden, een en ander voor zover in de Statuten niet anders is bepaald. Algemene bepalingen. Art. 15: Het Federatiejaar loopt van 1 januari tot en met 31 december. Art. 16Het Hoofdbestuur kan met ten minste 2/3 der uitgebrachte

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 47