46 geldige stemmen tot wijziging der Statuten of tot ontbinding der Fede ratie besluiten. Wijzigingen in de Satuten treden niet in werking alvorens daarop de Koninklijke goedkeuring zal zijn verkregen. Bij ontbinding van de Federatie zal het gestelde in art. 1702 B.W. in acht worden genomen en bepaalt het Hoofdbestuur welke bestemming aan de bezittingen der Federatie zal worden gegeven in overeenstem ming met het doel als in art. 3 omschreven. Art. 17: De aangelegenheden waarin deze Statuten niet voorzien, worden geregeld door een Huishoudelijk Reglement, dat geen be palingen mag bevatten in strijd met deze Statuten. Het Huishoudelijk Reglement wordt opgesteld en zo nodig gewij zigd door het Hoofdbestuur. Art. 18: Wijzigingen van de Statuten of van het Huishoudelijk Reglement worden zo spoedig mogelijk nadat zij van kracht zijn ge worden, in het officiële orgaan gepubliceerd. Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergadering gehouden op 26 november 1954 Met ingang van 18 september 1954 verkreeg de Nederlandse Land meetkundige Federatie rechtspersoonlijkheid. De goedgekeurde statu ten zijn hierboven opgenomen. Het hoofdbestuur ontving van de examencommissie een verslag van de N.L.F.-examens 1954. Het aantal candidaten dat moest worden af gewezen was ook dit maal te groot. Er slaagden 15 van de 48 deel nemers. De werkzaamheden van de commissie landmeetkundig woordenboek verlopen niet geheel naar wens. Wel is de lijst met Nederlandse termen ongeveer samengesteld, maar er kan helaas niet worden voldaan aan de afspraak in februari 1955, wanneer in Lausanne de F.I.G.-com- missie Dictionnaire Technique bijeenkomt, deze lijst met de Franse equivalenten gereed te hebben. Er zou eigenlijk een bureau nodig zijn om alle gegevens volledig te kunnen verwerken. In verschillende landen zijn dan ook wel voor de samenstelling van dergelijke speciale woordenboeken van regeringswege commissies ingesteld. Gravimetrie, seismografie en aardmagnetisme zullen de onderwerpen zijn voor de komende studiedagen. Er is voorgesteld deze studiedagen zo mogelijk in de lokaliteiten van het K.N.M.I. te De Bilt te doen houden, en wel in april 1955. Het eerstvolgend congres zal op 16 en 17 juni 1955 in Den Haag worden gehouden. Het ligt in de bedoeling ter gelegenheid van dit congres een blijvend aandenken aan Prof. Tienstra te onthullen. In het voorlopig programma zijn voordrachten opgenomen over de filo sofische achtergrond van de nieuwe H.T.W. en over in Delft ver richte onderzoekingen van geodetisch-astronomische aard. De secretaris van de N.L.F., Ir. J. Wolthuis

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 48