49 Nederland, de oud-dienstchef P. H. M. Plasman, die voor de vereni ging tevens zitting had in het Hoofdbestuur van de N.L.F.. Blijkens het verslag van de secretaris-penningmeester, die daarna het woord voerde, sloot de balans met een aanzienlijk voordelig saldo in Indonesië (Rp. 2000.—) en een klein voordelig saldo in Nederland 4071)- De volgende punten van de agenda betroffen de voorstellen van het Bestuur tot: a. kwijtschelding van de in Indonesië verschuldigde contributie over 1954; b. benoeming van de oud-voorzitter, Mr. ir. C. G. van Huls, tot ere lid van de vereniging; c. ontbinding van de vereniging per ultimo december 1954; d. benoeming van de heren W. G. P. Hortsing en J. E. K. van Wijnen tot liquidateurs en van de heer P. H. M. Plasman tot gemachtigde voor de afwikkeling van de verenigingsaangelegenheden in Neder land e. vaststelling van algemene richtlijnen voor de liquidatie, die o.m. in houden ie. overname door het Departement van Justitie (de Kadastrale Dienst) van de archiefkast der vereniging, 2e. schenking van alle aan de vereniging toebehorende staatsbladen en tijdschriften aan de bibliotheek van het Hoofdkantoor van het Kadaster, 3e. schenking van een ev. netto saldo in Indonesië aan liefdadig heidsinstellingen, dan wel over te laten aan het oordeel van de liquidateurs bestemming daarvan voor andere nuttige doel einden, 4e. machtiging van de heer Plasman, in Nederland de financiële aangelegenheden geheel naar eigen inzicht te regelen. De overwegingen die het Bestuur ertoe hebben geleid met het voor stel sub c. ter tafel te komen, waren o.m. dat handhaving van de V.L.K. na 1 maart 1955 niet meer mogelijk zou blijken, daar dan in Indonesië nog slechts twee leden aanwezig zouden zijn, zodat een vol tallig bestuur van drie man niet meer gevormd zou kunnen worden, maar ook, dat voortzetting geen zin meer had, aangezien de doelstel lingen van de vereniging reeds enige tijd niet meer voor verwezen lijking vatbaar gebleken waren. Alle bovengenoemde voorstellen werden door de vergadering met algemene stemmen aangenomen, waarna de heer Moentoha namens de Kadastrale Dienst zijn erkentelijkheid betuigde voor de schenking, bedoeld onder e. ten 2e en verzocht zijn dank daarvoor aan de leden te willen overbrengen. Na de rondvraag, die niets opleverde, dankte de voorzitter de aan wezigen voor hun opkomst en de heer Moentoha voor zijn belang stelling en sloot vervolgens de vergadering, die de laatste is geweest in het ruim 35_jarig" bestaan van de V.L.K.sinds haar oprichting op- 8 juni 1919.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 51