77 vóórdat de reclames tegen de lijst van rechthebbenden en de uitkom sten van de schatting zijn behandeld voor de rechter-commissaris of de rechtbank. Geeft deze behandeling aanleiding tot wijziging van de lijst van rechthebbenden, dan zegt art. 93 brengt de rechter de noodzakelijk geworden wijzigingen in het plan van toedeling aan. Zou de verandering in de lijst van rechthebbenden plaats vinden vóór de tervisielegging van het plan van toedeling, dan was er m.i. voor de P.C. alle reden met deze gewijzigde lijst verder te werken. Artikel 93 zegt echter: „Wanneer tengevolge van de behandeling van bezwaren tegen de lijst van rechthebbenden door de rechter wijzigingen in die lijst worden aangebracht, brengt de rechter de daardoor noodzakelijk geworden wijzigingen in het plan van toedeling aan." Hoewel de be doeling van de wetgever vermoedelijk is wijzigingen in het vastgestelde plan van toedeling alleen te laten geschieden door de rechter, geeft art. 93 aan, dat de P.C. het plan van toedeling opmaakt met de lijst van rechthebbenden, zoals deze luidde na de reclamebehandeling voor de P.C. en dat veranderingen in het plan van toedeling, tengevolge van een behandeling van een reclame tegen de lijst van rechthebbenden voor de rechter, door die rechter worden aangebracht. Een overeenkomstige regeling missen we ten aanzien van wijzi gingen die de rechter aanbrengt in de uitkomsten van de schatting. Nu art. 93 eist, dat de rechter veranderingen aanbrengt in het plan van toedeling naar aanleiding van reclames tegen de lijst van rechthebben den, kan men zich afvragen, wie de wijzigingen in de lijst van gelde lijke regelingen aanbrengt, indien de rechter de uitkomsten van de schatting wijzigt op grond van ingekomen reclames. Het plan van toedeling h'oudt in (art. 82) 1. de kavelindeling, 2. de toedeling van de kavels, 3. de toewijzing van kavels aan openbare lichamen, 4. de ingevolge art. 18 gehandhaafde, opgeheven en gevestigde pacht- verhoudingen, onder vermelding van de in het 3e lid van art. 18 bedoelde bepalingen inzake de duur en de verlengbaarheid van de pachtovereenkomst, 5. de in art. 28 bedoelde regelingen of opheffing van zakelijke rechten, het recht van huur en de lasten die op de onroerende goederen rusten, 6. de bepalingen omtrent inbezitneming. Bij het plan van toedeling kan dus worden volstaan met het noemen van de rechthebbenden en de pachters, van de grootte der nieuwe kavels en van de te vestigen, te handhaven of op te heffen zakelijke rechten. Geldsbedragen komen er niet in voorDit is voor de betrok kenen een nadeel. Het is hun immers thans zo goed als onmogelijk te reclameren tegen over- of onderbedeling. Men kan zich wel op het standpunt stellen, dat iedere P.C. zich stipt aan de wettelijke voor schriften op dit punt houdt, maar gezien de praktijk bestaan daar uit zonderingen op. Onder de oude wet zag iedere eigenaar welke waarde

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 27