87 „Eind mei 1954 heeft een commissie bestaande uit Uw president, de vice-president Raymon Danger, de secretaris-generaal Wantz en enkele Franse collega's, te Parijs de lijst van basiswoorden bestudeerd, zoals deze is opgemaakt door de commissie voor het technisch woordenboek. Het Franse Institut Géographique National heeft een uiterst belang rijke bijdrage aan het werk voor het technisch woordenboek geleverd en een vertegenwoordiger, de heer hoofdingenieur Reignier, aange wezen als gedelegeerde bij commissie I. „Gevolg gevende aan een uitnodiging van de heer Prof. Dr. L. Hegg, hebben de president en de secretaris-generaal op 31 mei en Bondsministerie van Handel en Wederopbouw, in welk gebouw het Comité Permanent vergaderde. i juni te Bazel de bijeenkomst bijgewoond van commissie I. In de loop van deze bijeenkomst heeft de heer Thuillier, ingenieur-geograaf, de voorstellen en de kritiek van het Institut Géographique National aan geboden. In tegenwoordigheid van de leden van commissie I, van de heren Albrecht en Deluz, resp. voorzitter en ondervoorzitter van de Zwitserse vereniging, en van verscheidene Zwitserse collega's, heeft de heer Peltier aan de heer L. Hegg officieel het ridderkruis van het legioen van eer ter hand gesteld, dat de Franse regering hem kort geleden heeft toegekend. „Sedert de laatste bijeenkomst van het C.P. in Parijs heeft het D.B. er vooral voor gezorgd, dat uitvoering werd gegeven aan de besluiten genomen door het C.P. en bekrachtigd door de algemene vergadering. De secretaris-generaal heeft al zijn aandacht gewijd aan het functione ren van de permanente commissies en aan de reorganisatie van com-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 37